Zmarszczki – jak współcześnie im rzeczywiście efektywnie zapobiegać oraz w jaki sposób likwidować te, które już powstały?

Zmarszczki są jednym z pierwszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze widzi się zmarszczki na czole bądź kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i ludzki organizm zawsze się zestarzeje, jednak okazuje się, że można efektywnie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się i likwidując te, które już zagościły na twarzy. Jakim sposobem? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Priorytetowe znaczenie ma prawidłowa prewencja. Trzeba pamiętać, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się w rezultacie kontaktu skóry ze słońcem, co znaczy że warto unikać nadmiernej ekspozycji na słońce w czasie lata i korzystania z solarium. Niezbędne jest zastosowanie wysokich filtrów na twarz (więcej informacji), szyję i dekolt, ponieważ to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. W takim przypadku bowiem ma się gwarancję, że skóra jest prawidłowo zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów warto jest używać także zimą, ponieważ szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku dostępny jest dosyć zróżnicowany wybór kremów z filtrem. Filtry są najczęściej dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Ponadto, należy regularnie złuszczać skórę peelingami medycznymi, które zazwyczaj bazują na dość wysokim stężeniu kwasów. Z tego względu zrzuca się martwy naskórek i znakomicie spłyca zmarszczki – https://www.dermamed.com.pl/oferta/zmarszczki – (więcej szczegółów). Polecane jest też aplikowanie retinoidów, które posiadają działanie złuszczające i czasami są zalecane podczas terapii trądzikowych, żeby usunąć pozostałości po wypryskach, przykładowo zaczerwienienia lub niewielkie blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać również na swoją rękę, gdyż współcześnie na rynku proponowane są specjalne toniki czy kremy z różnym stężeniem kwasów. Oczywiście, początkowo najlepiej jest zaczynać od relatywnie niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce profesjonalistów. Usuwanie zmarszczek warszawa cechuje się obecnie ogromną popularnością. Przeważnie stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu lub kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najlepszych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest nadzwyczaj atrakcyjny. Dużo więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z podobnych dobrodziejstw medycyny estetycznej. Autor