Zdrowie i higiena: dobre produkty dla niemowląt

Kiedy spodziewamy się dziecka musimy zadbać o kompletną wyprawkę, w której nie może zabraknąć ubrań, kosmetyków, szeregu przyborów potrzebnych maluchowi. Oprócz standardowych punków takich jak body, balsamy, pieluszki i wanienka, warto też wzbogacić wyprawę o inne pozycje, zapewniające dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny.

sklep z zabawkami

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?.
Chłopczyk

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa higiena jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka, zwłaszcza w pierwszym etapie jego życia. Wyjątkową dbałością należy wykazać się podczas przygotowywania posiłków. Woreczki do sterylizacji to prosty sposób na pozbycie się zarazków i bakterii i to bez użycia chemikaliów. Woreczki do sterylizacji, które wkłada się do kuchenki mikrofalowej doskonale zastępują klasyczne sterylizatory. Sprawdzają się w sterylizacji butelek, smoczków, a nawet laktatorów i wielu innych produktów dla niemowląt. Jeden woreczek można wykorzystać 20 razy. Małe wymiary pozwalają na łatwe przechowywanie i bezproblemowe stosowanie także poza domem. Poza tym zestaw torebek kosztuje mniej niż tradycyjny sterylizator.
woreczki do sterylizacji

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Dla zdrowia i właściwego rozwoju dziecka istotna jest nie tylko czystość butelek, ale także właściwy dobór smoczków. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku smoczki do butelek Tommee Tippee. Wysokiej jakości smoczki do butelek Tommee Tippee to między innymi seria Closer to Nature, przygotowana we współpracy z ekspertami w dziedzinie laktacji, tak aby smoczki przypominały miękkość piersi matki i naturalną elastyczność. Tego rodzaju smoczki będą najlepszy, gdy matka pragnie łączyć karmienie piersią i butelką. Ponadto precyzyjna prędkość przepływu mleka chroni przed zakrztuszeniem. Marka Tommee Tippee zapewnia również smoczki uspokajające i kubeczki dla starszych dzieci.

Uwagę zwraca również seria pojemników na pieluchy. Takie pojemniki wyposażone są w specjalne zatrzymujące brzydki zapach i zabijające zarazki.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wiążące się z tą problematyką, to kliknij tu i sprawdź – z pewnością Cię to zaintryguje.

To najbardziej higieniczny sposób na utylizację zużytych pieluch.