Założenie gabinetu kosmetycznego – jak dużo może kosztować wyposażenie salonu?

Otworzenie salonu kosmetycznego stanowi dobry pomysł na rozpoczęcie własnej firmy. Najistotniejszą kwestią, po wynajęciu pasującego lokalu, jest określenie kwoty, która będzie wydana na kupno wyspecjalizowanych urządzeń i innych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie sprzęty są najbardziej użyteczne, a jakie można dokupić trochę później, gdy firma zacznie przynosić zyski.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych usług, oferowanych w niemalże każdym salonie kosmetycznym, zalicza się manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić większą uwagę na staranne wyposażenie kącików do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort podczas zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Fachowa frezarka do manicure oraz lampa naświetlająca zadbają natomiast o to, by oferowany zabieg charakteryzował się pięknym efektem końcowym Warto też zadbać o drobniejsze sprzęty, takie jak pilniki, cążki czy pęsety – są one wyjątkowo często używane i dlatego powinny odznaczać się starannym wykonaniem i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w granicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure – (http://prestiz.eu/zabiegi/dlonie-i-stopy/dlonie/manicure-hybrydowy/) może wynieść z kolei około 1000-1500 zł. Każdy salon kosmetyczny musi również posiadać stanowisko do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. W tym celu niezbędny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), a także podgrzewacz do wosku, sterylizator do narzędzi oraz urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec należy również pamiętać o podstawowych meblach do umieszczenia preparatów kosmetycznych czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na komfort podczas pracy i tworzą pierwszą opinię o gabinecie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości umożliwią wykonanie fachowych zabiegów, które z pewnością zachwycą klientki. Inwestowanie w urządzenia niskiej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Interesującą opcją są także urządzenia wielofunkcyjne, zwane kosmetycznymi kombajnami. Mają one wiele różnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych urządzeń kosmetycznych z osobna.