images

Zabawki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Rozglądając się za zabawkami dla swojego dziecka, trzeba trochę pogłówkować. Czy warto zdecydować się na najmodniejsze pluszaki, czy raczej skoncentrować się na ekologicznych klockach? Czy najmłodsi rzeczywiście potrzebują edukacyjnych gier? Może lepiej kupić konia na biegunach. Sprawdź, pod jakim kątem szukać zabawek.

Najczęściej poddajemy się stereotypom i uważamy, że lalka idealnie nadaje się dla dziewcząt, a Lego Ninjago to prezent dla pomysłowego chłopca. Zabawka musi być czymś przyjemnym i wspierać rozwój pociechy. W związku z tym jedynym sposobem jest dobieranie gadżetów do wieku pociech.

To zagadnienie jest dla Ciebie absorbujące? Zobacz także podobne witryny (https://www.arapneumatik.pl/k-216-zlaczki-pneumatyczne-wtykowe-ze-stali-nierdzewnej-316l-legri) na ten przedstawiany temat, które z pewnością są równie wciągające.

Przez to najmłodsi mają możliwość poznawać światoraz zwyczajnie się pobawić.

Zabawki dla niemowląt

Najmłodsze dzieci nie koncentrują się stricte na obiektach, ale przyswajają rzeczywistość zmysłami. W tej roli świetnie sprawdzają się barwne zabawki, grające gadżety, a nawet tak podstawowe rzeczy jak smoczki i gryzaczki Avent albo Tomee. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się maty edukacyjne w przyjemnych kolorach. Zazwyczaj nad nią zawiesza się zabawki, które dodatkowo stymulują percepcję niemowlęcia.

Zabawki dla rocznego dziecka

Autor: Trefl

Dziecko w tym wieku rozpoczyna wybierać sobie zabawki i coraz baczniej się im przyglądać. Naturalnie bardzo ważne jest, aby elementy, którymi się otacza nie wyrządziły żadnej krzywdy, czyli były na tyle duże, żeby nie zostać połknięte. Zwróć uwagę, czy zabawki, które dajesz swojemu dziecku, posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dziecko powoli uczy się rozpoznawać kształty, dlatego pożyteczne okazują się gadżety, które należy dopasować. Ilustrowane książki, wyposażone w przyciskipozwalające poznać np. odgłosy natury, również potrafią być pomocne. Należy pamiętać, aby zabawki dla najmłodszych nie okazały się zbyt wielkim wyzwaniem dla dziecka, czyli nie powinny być zbyt interaktywne.

Zabawki dla przedszkolaków

Tutaj sytuacja już jest nieco łatwiejsza, ponieważ pociechy same powiedzą rodzicom, czego oczekują i umieją krytycznie spojrzeć na zabawkę. W wyważony sposób należy przemycać gry i zabawy edukacyjne, które wspomogą rozwój wyobraźni przestrzennej. Maluchy są w stanie samodzielnie konstruować swój świat za pomocą zabawek, nie wolno zatem przesadzać z tego typu edukacyjną zabawą. Wszystkie zabawki, którymi można bawić się w ruchu jest propozycją optymalną. Poza tym należy przyłożyć się do rozwoju zdolności u dzieci, dlatego też nie wolno zapomnieć o plastelinie i akcesoriach do malowania.