psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Ile razy dzieje się tak, iż ktoś popada w nałóg oraz nawet jeśli niby pragnie z niego wyjść, to oraz tak szybko zbliża się do wniosku, iż to nie ma sensu, ponieważ sam nie da sobie rady, a równocześnie nikt inny go nie rozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie odsuwać, zaprzestają ze sobą rozmawiać, czy one również powinny od razu iść do sądu z pozwem rozwodowym, a może jeszcze jest szansa, iż wszystko da się poprawić oraz znów będą mogli być udanym małżeństwem?

psychoterapeuta
Autor: The Huntington
Źródło: http://www.flickr.com
Specjalista ma niesamowity wpływ
Jeśli na pewno decydujemy się na to, że czas rozstać się z nałogiem, bez względu czy jest to alkohol, narkotyki, hazard, to na pewno właściwie zrobimy, jeżeli udamy się do terapeuty, który będzie znał właściwe metody by nam dopomóc. Ma szansę się wykazać, że w naszym przypadku idealna będzie psychoterapia Kraków, która prowadzona jest wyłącznie w cztery oczy z terapeutą, lecz może także być tak, iż stwierdzi on, że najlepiej pomoże nam rozmowa z innymi, którzy mają taki sam kłopot oraz zapisze nas na terapię grupową (więcej informacji na www).

Taka terapia (detoks alkoholowy z pełną dyskrecją) ma wiele zalet
Jeżeli małżeństwo nie umie komunikować się ze sobą, to z pewnością przyda im się mediator, który będzie potrafił stopować ich emocje, nakierować dyskusję na właściwe tory i który równocześnie będzie pilnował, by każdy opowiadał o swoich emocjach, bez równoczesnego obrażania przeciwnej strony. Najwspanialej kiedy takim mediatorem jest psychoterapeuta, który zna różnorakiego rodzaju zadania i sposoby na to, żeby para doszła do zgody i żeby nawet po latach odnalazła ten moment w ich życiu, który spowodował, że rozpoczęli się od siebie odsuwać.

Korzystanie z takiej pomocy to nie wstyd
Na pewno winniśmy się wyzbyć uczucia, że chodzenie do psychologa czy do psychoterapeuty jest czymś niewłaściwym. Nic bardziej niewłaściwego, jeśli łatwiej jest nam się otworzyć przed obcą osobą, jeżeli uczęszczanie na tego rodzaju terapie na pewno daje nam korzyści i czujemy się po nich znacznie wspanialej, to jak najbardziej powinniśmy wykorzystywać z tych możliwości. Najistotniejsze jest to, abyśmy nauczyli się jak sobie zaradzić ze swoimi odczuciami, jak rozmawiać z niedalekimi, a że dopomaga nam w tym wszystkim psycholog, co w tym niewłaściwego?


Wyświetl większą mapę