depresja

Walczymy ze smutkiem

Depresja to poważne schorzenie, które jest niezwykle często lekceważone przez ludzi.Gdy ktoś narzeka na permanentny zły nastrój, nierzadko jego znajomi starają się go podnieść na duchu, mówiąc komunały o tymczasowej chandrze. A to totalna bzdura – depresja jest chorobą, która ma być dobrze leczona. Narzekającym na takie schorzenie poleca się długie przyjmowanie silnych leków i zapisanie się na terapię.

Wbrew stereotypom, leczeniem nie jest wcinanie dużej ilości czekolady i folgowanie swoim zachciankom. Warto również obalić utrwalony mit, który twierdzi, że panowie na depresję nie chorują i nigdy nie pozwalają sobie na łzy.

W opublikowanym na tej stronie tekście są niebanalne informacje, jednak zobacz również, co kryje się w źródle. Bez wahania po prostu go kliknij!

To totalna brednia, która ma swoje źródła w testesteronowej kulturze, a nie w obiektywnych doświadczeniach medycznych. Aby podkreślić bezsensowność takich mitów, warto przytoczyć jednego z najsławniejszych polityków w dziejach Wielkiej Brytanii i całego globu – Winstona Churchilla, który zapadał na okresowe załamania nastroju. Jak można zobaczyć, nawet najpotężniejszy mężczyzna może paść ofiarą zakłóceń, które są źródłem depresji.

depresja
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Efektywną metodą leczenia i zapobiegania depresji jest terapia światłem (więcej na ). Jak bez wątpienia słyszeliście, człowiek bardzo potrzebuje blasku słonecznego, by prawidłowo funkcjonować. Brak promieni Słońca sprawia, że zostaje rozchwiana gospodarka hormonami – co potem prowadzi do depresji. Najlepiej można to dostrzec na przykładzie mieszkańców stron północnych, którzy nierzadko zapadają na depresję i targają się na własne życie.

W zimowe miesiące zatem efektywnym sposobem na powstrzymywanie złego nastroju jest lampa antydepresyjna. Można taki sprzęt zamówić i założyć w domu, by napawać się dobrym nastrojem cały czas. Można też uczęszczać na zabiegi leczenia takim blaskiem – pełen artykuł.

Żeby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to na początku kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej (http://www.restylane.com/pl/bezpieczenstwo) – na pewno nie będziesz żałować.

W ciepłe miesiące doskonałymi sposobami są oczywiście chodzenie na długie przechadzki w ładne dni oraz podróżowanie do dalekich krajów, gdzie słońce operuje z większą siłą.