odzież dziecięca

W jaki sposób zorganizować szafę z odzieniami dla dziecka?

Odnosisz wrażenie, że w garderobie twojego malucha panuje ciągły nieład? Nie jesteś w stanie ekspresowo wyjąć ukochanej bluzki szkraba? Gdy pewnego dnia znajdujesz jakiś ciuszek, okazuje się, że smyk zdążył już z niego wyrosnąć? Czas to odmienić.

auta
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

odzież dziecięca
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Co jest lepsze – komoda czy też szafa? Zarówno komoda, jak też szafa mają swych sympatyków – . Komody są najczęściej kupowane dla noworodków, szczególnie kiedy mają zamontowany przewijak. Przegródki napełnione maleńkimi ubrankami prezentują się uroczo. Kłopot pojawia się w chwili, kiedy ciuszków przybywa, potomek rośnie (fatałaszki nie są już takie maleńkie i zajmują sporzej miejsca), zaś kilka ładnych sukienek lub t-shirt cars potrzebowalibyśmy powiesić na niedużych wieszaczkach – . Kiedy komoda ma przewijak, którego nie można zdemontować, sprawa gmatwa się jeszcze bardziej. Kiedy dzieciątko wyrośnie z fazy pampersów, z całą pewnością dojdziesz do wniosku, że komoda stała się niepraktyczna. Dobrą alternatywą będzie wtenczas przeznaczenie szuflad na przechowywanie mniejszych części garderoby (majteczek, skarpet, rajstop, piżamek czy szalików.
Wybór szafy powinieneś uzależnić od nawierzchni, którą na to przeznaczysz. Szafy narożne są nadzwyczaj pojemne, lecz zajmują cały kąt pokoiku. Praktycznym wyjściem, spełniającym swą funkcję przez dużo następnych lat, będzie zamontowanie szafy z przesuwnymi drzwiami. Bez względu na to, jak dużą szafę kupisz, bez właściwej organizacji nie będziesz w stanie utrzymać porządku.

Przede wszystkim nie lokuj w niej wszystkich ubrań, które ma dziecko. W sezonie letnim taka odzież dziecięca jak kurtki zimowe, szaliki lub rękawiczki będą ci absolutnie niepotrzebne, stąd nie powinny zajmować miejsca.