W jaki sposób troszczyć się o suchą cerę?

Cera sucha to utrapienie bardzo wielu osób, zwłaszcza zimą. Objawia się podrażnieniem oraz swędzeniem, co jest niesłychanie problematyczne i nieestetyczne.

Są jednakże sposoby na to, by sucha skóra zamieniła się w skórę nawilżoną oraz urodziwą.
pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie pocierać. Drapanie jeszcze pogorszy stan skóry a także może przyczynić się do infekcji, a w dodatku nie przyniesie wytchnienia przy podrażnionej suchej cerze. Poza tym obniżyć kontakt z wodą. Sucha cera w szczególności nie lubi gorących, długich pryszniców jak też ablucji. Do mycia skóry używaj najlepiej łagodnych kosmetyków. A na pewno nawilżaj. Nawilżanie może być ambarasem – co nabyć z bogatej propozycji sklepów kosmetycznych? Vichy normaderm krem cena jakiego nie jest nadto wygórowana? Dermatolodzy polecają środki z ceramidami w składzie. Są to naturalne cząstki, zawierające kwasy tłuszczowe. Dogłębnie nawilżają one suchą skórę. Lepiej też wybrać krem lub maść zamiast w wyższym stopniu płynnych emulsji. Mają one mniejszą zwartość, co sprawia, że mniej jest w nich składników potrzebnych suchej skórze. Tak naprawdę, czasem najlepiej będzie kupić starą dobrą i zawiesistą wazelinę, by pozbyć się uporczywej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, takich jak na przykład zimno. Może jednakże nie być najlepszym podejściem przy cerze suchej, jednak trądzikowej. W takim przypadku zastosuj serum do cery suchej.

Najtrudniej jest utrzymać suchą cerę w zadowalającej formie w okresie zimowo-jesiennym. Chłodne powietrze wysusza, lecz możemy zapobiegać jego ujemnemu wpływowi na suchą skórę. Zimową porą może nam pomóc specyfik pharmaceris n c-capilix.