ubranka dla niemowląt

W jaki sposób rozsądnie skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Młoda rodzicielka nie zawsze wie, które wyroby są niemowlakowi potrzebne, a bez jakich może się obyć. Nie wypełniajmy naszej szafki bezcelowymi bibelotami, kolejną oliwką do pielęgnacji oraz jeszcze jedną parą śpioszków, z których maluchy bardzo szybko wyrosną.

śpioszki dla dzieci
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Sprawunki „na zapas” to również nie najlepszy projekt – obserwując naszego niemowlaczka i ucząc się życia z nim, sprawdzimy, co naprawdę jest mu nieodzowne.

Jeżeli w opublikowanym tu poście nie znalazłeś interesującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (https://www.trzysosny.eu/pokoje-szklarska-poreba) jeszcze jeden materiał.

Rozsądek to podstawa przy uzupełnieniu wyprawki, szczególnie kiedy sklepy wabią nas barwnymi, uroczymi ubrankami, figlarnymi przytulankami oraz „niezbędnymi” buteleczkami kremów. Nie wszystko to przyda się bobasowi, a jedynie zalegnie na długo w półeczkach. Postawmy na zakupy uniwersalne – wszechstronne, konkretne i sprawdzone, a dzięki temu – ekonomiczne.

Konfekcja malucha. Tą dobierajmy zależnie od pory roku, w której nasz dzidziuś pojawił się na świecie. Istotne, ażeby koszulki oraz śpioszki dla dzieci uszyte były z naturalnej bawełny i nie drażniły skóry malucha. Niezbędne są śpioszki rozpinane w kroku, dzięki jakim można wygodnie zmienić pieluchę, bez potrzeby rozbierania maluszka. Cztery pary to optymalna decyzja, wziąwszy pod uwagę, że pociecha często się brudzi. Przyda się też kilka par body z krótkim albo długim rękawkiem, a również, jeśli dziecko narodziło się zimą – gruba czapeczka i kombinezon. Natomiast cieniutka czapeczka sprawdzi się wiosną.

Niezależnie od pory roku zaopatrzmy się w parę par skarpet i parę łapek-niedrapek, ochraniających delikatną buzię dziecka przed paznokciami, które dosyć szybko rosną. I to już wszystkie potrzebne ubranka dla niemowląt -