najnowsze pompy insulinowe

W jaki sposób działa pompa insulinowa?

Pompa insulinowa jest alternatywnym sposobem podawania insuliny. Pompa insulinowa zastępuje wstrzyknięcia strzykawką jednorazową czy penem. Pompę insulinową nosi się na zewnątrz ciała, przykładowo na pasku.
Teraz plus minus 250 000 osób na całym świecie jest leczonych przy zastosowaniu pomp insulinowych.

najnowsze pompy insulinowe
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Trzustka a pompa . U osoby, jaka nie choruje na cukrzycę, trzustka systematycznie uwalnia niewielkie ilości insuliny do układu w celu regulowania stanu glukozy – . Liczba uwolnionej insuliny zależy od „wewnętrznego zegarka” konkretnej jednostki jak też od takich składników jak aktywność fizyczna, przemiana materii oraz choroba. Gdy spożywa się posiłek, trzustka uwalnia ponadprogramową ilość insuliny w celu obniżenia stanu glukozy w krwi. Kuracja z zastosowaniem pompy insulinowej najakuratniej z wszystkich dostępnych metod terapii naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to urządzenia niezwykle zaawansowane.
W przeciwieństwie do kuracji pompą insulinową, terapia wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje aż tak dokładnie czynności trzustki – . Jedna doza insuliny, która ma działać przez długi czas niekoniecznie odpowiada zmieniającemu się zapotrzebowaniu układu w ciągu dnia; osoby wykorzystujące tę metodę terapii mogą nastręczać dokładniejszego planowania posiłków oraz pozostałych aspektów życia codziennego, odpowiednio do planu iniekcji.

Intensywne leczenie, w którym iniekcje insuliny prędko lub krótko działającej realizowane są po wielokroć w ciągu doby ma na pewno przewagę w stosunku do typowego sposobu terapii, jednak nie dostarcza ono insuliny w sposób ciągły oraz dokładny, jak to robią pompa Medtronic pompy insulinowe.