images

W jaki sposób dobrać dobre obuwie do aktywności sportowej

Starsi ludzie często bez przerwy utyskują na nowe czasy. Stare czasy były świetne, a nowe, które przyniosły komputery, rozwój technologii i współczesne rozwiązania, są złe, bo cyfryzacja odbiera zawody ludziom, którzy w dawnych, dobrych czasach musieli mieć o wiele więcej na głowie, a dodatkowo mawiają, że elektronika sprawiają, że ludzie robią się głupi i leniwi. W pewnych kwestiach trzeba im oddać honor: środowisko młodzieży zrobiło się trochę leniwe, coraz mniej młodych ludzi ćwiczy dla samej frajdy. Z drugiej strony przypatrzmy się rozwiązaniom, jakie współczesne możliwości przyniosły sportowcom i temu, o ile bardziej komfortowo, bezpieczniej i korzystniej zabierać się do takich zajęć jak futbol czy bieganie.
Autor: Sport-shop.pl

Najistotniejsze w tych dwóch dyscyplinach są nogi. Nie raz bywało, że po kilku sezonach wymagającego treningu w nieodpowiednim obuwiu sportowcy zaczynali się skarżyć na chroniczne bóle i zniekształcenia, przez co poważne podejście do treningów skłoniło później ludzi w pełni sił do zarzucenia pewnych ścieżek w nadchodzącym życiu.

Chcemy Cię zaprosić do kolejnej strony, na której czeka na Ciebie dużo profesjonalnych wiadomości. Nie czekaj i po prostu kliknij ten link (https://ckmet.pl/kotly-alfastar/).

Dzisiaj dzięki właśnie odpowiednim analizom, rozwojowi biomechaniki i elektronice mamy dostęp do skutków tej pracy: idealnych butów do biegania, kopania piłki na murawie czy na hali.

Typowym, solidnym i wygodnym rozwiązaniem dla piłkarzy, które przy tym nie zmusza do tego, by wygrzebywać resztek oszczędności z czeluści portfela, są buty Adidas F5, które własną popularność zyskały dzięki Messiemu. Posiadają bardzo komfortową sylwetkę i bardzo dogodne rozmieszczenie wypukłości w podeszwie – to one są najistotniejsze w grze na trawiastym boisku. Korki F50, czyli cała rodzina butów piłkarskich przeznaczona dla młodych sportowców jest dostępna już za niezbyt duże sumy – w sieci obuwie to dostępne jest w granicach dwustu złotych; może to być sporo, ale bezpieczniej zainwestować w rzeczywiście dobre buty, które, po pierwsze, szybko się nie zniszczą, a po drugie, nie wywołają żadnych zniekształceń stopy ani niepotrzebnych otarć.

Bieganie
Autor: iStock
Źródło: iStock

Technologia i szczegółowe badania ruchu stopy w różnego rodzaju obuwiu zaowocowały też powstaniem świetnych butów dla biegających – Asics Gel Pulse 4. Są to buty, których najważniejszym zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów, których doznaje noga w zetknięciu z twardym podłożem podczas biegania, a ich wykończenie i wykorzystane tkaniny zapewniają solidność na wiele sezonów.