Pierwsza komunia święta

Uroczysty dzień dla każdej dziewczynki

Tak jak dla dorosłej kobiety wielkim zdarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki identyczne znaczenie ma uroczystość Komunii Świętej. Oprócz całego znaczenia religijnego, to także wielka uroczystość, którą, podobnie jak wesele, trzeba przygotować w każdych szczegółach. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy przed. Często rodzice decydują się na to, aby komunia miała miejsce w restauracji. Restauracja to dobry pomysł dla zabieganych mam, które nie mają czasu ugotować świątecznego obiadu.

Dając gotowanie fachowcom jest pewność, że dania będą dobre i właściwe do uroczystości. Lecz to jest działka dorosłych. Pociechy mocniej martwią się własnym wizerunkiem. Przede wszystkim dziewczynki, którym pragną się piękne, białe, suknie do pierwszej komunii. Podobnie jak w przypadku kreacji ślubnych, na rynku jest wielki wybór strojów komunijnych. O tym, jakie mają być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują jedynie własne córki. Często robi się w ten sposób, iż dorośli wspólnie decydują się na stroje liturgiczne, czyli tzw. alby.

Unika się wtedy konfliktów pośród samych dzieci, które mogą być dla siebie okrutne. Jedna dziewczynka jest w stanie wyśmiać inną za „brzydką sukienkę”. W kwestii szat liturgicznych ten kłopot odpada- wszystkie pociechy prezentują się tak samo. Jeśli jednak nie ma obowiązku zakupu alby, trzeba pilnować, by nie przesadzić ze stylizacją. O ile w przypadku chłopaka to nie jest problemem, garnitur i już, to już przy córce często ponosi nas wena. Nie pamiętamy,że mamy do czynienia z dziewczynką i kupujemy naszym pociechom sukienki godne królewny.

Autor: Superfoto.pl
Dużo sukienek do komunii przypomina ślubne. Falbany, tiule, kokardy i wstążki- miejmy na uwadze, że dużo nie za każdym razem znaczy lepiej. Pantofelki także muszą być skromne i nie na obcasiku. Nie przesadzajmy też z fryzurami. Komunia to nie rewia mody i nasza córka nie musi mieć na głowie skomplikowanych upięć. Trzymajmy się reguły, iż im skromniej, tym lepiej. Cały strój nie może przesłaniać ducha tego doniosłego wydarzenia.