medycyna estetyczna

Tatuaż to pamiątka na całe życie, co jednakże w momencie, gdy chcemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot

Owszem, być może pojawi się taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go bardzo dawno temu, jak byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, teraz zaś taki pomysł wydaje nam się głupi, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – brzydki.

Pojawia się więc idea, aby go usunąć raz na zawsze, tak jakby nigdy go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Ciężko określić, jak wiele to będzie kosztować, bo jest to zależne od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego lokalizacji, koloru czy metody zrobienia. Dość szybko i z łatwością można się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już odmienna kwestia, bo taki tatuaż – wypatrz promocje w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).W dzisiejszych czasach najbardziej efektywnym sposobem zlikwidowania tatuażu jest laseroterapia. Realny jest również zabieg chirurgiczny. Inne mniej poznane zabiegi to dermabrazja co oznacza peeling chemiczny.

Metoda na pajączka
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo ważne, każdy tatuaż musi być usuwany w odpowiedniej klinice, przez specjalistę. Niektórzy starają sięusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, ale nie jest do odpowiedni sposób. Bo taki zabieg przeprowadzany jest niezbyt profesjonalnie, więc możemy być pewni, iż pozostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie prościej usunąć tatuaż płytki, czasowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to musimy wiedzieć, że jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu czasowego barwnik barwniki do makijażu permanentnego wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po określonym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co sprawia, że organizm nie może pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Problemem być mogą także tatuaże wykonane przez amatorów, gdyż w przeciwieństwie do profesjonalnych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy korzystniej zdecydować się na tatuaż czasowy. To zapewnienie, że za pewien czas nie będzie już zdobił naszego ciała, a my być może po pewnym okresie stwierdzimy, że jednak nam go brak. Wtedy można zdecydować się na tatuaż stały. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem chwili, a później szukanie sposobu na usunięcie naszego „dzieła”. Autor