Akustyka w szkole

Szkoła w sieci pomysłem na zainteresowanie dzisiejszych uczniów?

Szkoła to były czasy. Nie takie co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły to było coś fajniejszego niż dzisiaj, gdyż obecnie zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą uczyć się w świecie wirtualnym. Dziwić się czy nie? Szczerze to ciężko się dziwić, gdyż będąc w ich skórze też bym to robił. Zależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i kiedy uczęszczaliśmy do szkoły, każdy jest mniej lub bardziej tolerancyjny w tym rejonie. Nie ma co na przykład wymagać zrozumienia u osób, które są teraz w podeszłym wieku i chodziły do szkoły dawno temu.

w klasie
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

To dość odległe od teraźniejszego pokolenie, że aż wydaje się niemożliwe, by zrozumieli, o co chodzi w dzisiejszym wirtualnym świecie. Takie osoby z ręka na sercu mogą powiedzieć, że dawniej chodzenie do szkoły to w pewien sposób nobilitacja, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było posiadanie piórnika, temperówki (zakreślacze dla uczniów), tuszu (tusze na plastykę) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które uczęszczając do szkoły (średniej czy podstawowej) miały kontakt zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, początki tego były raczej komiczne, Internet był jeszcze narzędziem dość prymitywnym, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który jak się okazało, zawojował świat.

Dzisiejsza młodzież żyje już zdecydowanie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność ma miejsce w Sieci. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby spotkac się na mieście to wszystko ustala się na przykład na facebooku. Gdy jest jakieś wydarzenie notka o wydarzeniu pojawia się na portalu społecznościowym, a ludzie po kolei dołączają do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli Internet od szkoły, gdyż traktuje ją jako zło konieczne, potrzebne jedynie dla papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich mniemaniu jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje międzynarodowa sieć komputerowa. Starsi nie mogą tego zrozumieć, ale powinni trochę się wczuć w trudną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie swojej nauki i są świadomi, drzemiącej w nim siły. Jakie są w nim możliwości.