Metoda walki lekarzy stomatologów ze schorzeniem zębów i dziąseł, które zwie się paradantozą.

Niejednokrotnie pacjenci użalają się swym stomatologom, że podczas gryzienia twardych produktów odczuwają ból, a przy szczotkowaniu zębów miewają krwawienia z dziąseł. Skutkiem owych uciążliwości bywa np. nieodpowiednia szczoteczka czy też pasta albo zła sposób szczotkowania. Prowadzi to do odsłony szyjek zębów, inaczej korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i odczuwania bólu.

Czytaj dalej Metoda walki lekarzy stomatologów ze schorzeniem zębów i dziąseł, które zwie się paradantozą.

Jak można uporać się z problemem, jakim są krwawiące dziąsła?

Krwawiące dziąsła są zmartwieniem niejednej osoby. Kłopot ten może występować zarówno u osób starszych, jak też młodszych, jest on bowiem niezależny od wielu. Przyczyn krwawiących dziąseł może być dużo, niekiedy zdołają one być spowodowane pospolitym podrażnieniem dziąseł bądź nieodpowiednią szczoteczką do zębów, jaka w toku mycia zębów podrażnia delikatne dziąsła. Jednak nieraz powód krwawiących dziąseł dosięga głębiej.

Czytaj dalej Jak można uporać się z problemem, jakim są krwawiące dziąsła?

Zadbaj o swe uzębienie najlepiej jak potrafisz

Istnieją grupy konsumentów szczególnie narażonych na nieładny wygląd uzębienia. Do tejże grupy należą osobnicy palący papierosy. By ich zęby prezentowały się zdrowo muszą używać określonych past oraz szczoteczek do zębów
Jeżeli nałogowo palimy papierosy, musimy w wyjątkowy sposób dbać o swe zęby.

Czytaj dalej Zadbaj o swe uzębienie najlepiej jak potrafisz

Co robić aby długo radować się zdrowym uśmiechem?

Stan naszych zębów to jeden z istotniejszych czynników decydujących o naszym wyglądzie jak też o naszym zdrowiu. Jak troszczyć się o zęby, by cieszyć się zdrowym uśmiechem? Przeciwdziałanie próchnicy oraz pozostałym chorobom zębów polega zawsze na jednym – najważniejszą funkcję odgrywa tu powszednia higiena jamy ustnej i zębów.

Czytaj dalej Co robić aby długo radować się zdrowym uśmiechem?

Jak trzeba pilnować higieny swoich zębów aby jak najrzadziej odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Jednym z chyba najbardziej nielubianych przez prawie każdego lekarzy jest dentysta – sporo osób zaczyna się bać nawet po usłyszeniu tego słowa. Nie ma się czemu dziwić, jeżeli przez minione lata w większości gabinetów niestety mogło boleć, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Rzecz jasna najlepszym sposobem na to, żeby uniknąć wizyt u stomatologa jest należyte dbanie o higienę jamy ustnej.

Czytaj dalej Jak trzeba pilnować higieny swoich zębów aby jak najrzadziej odwiedzać gabinet stomatologiczny.