Sposoby na usunięcie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach można dostrzec kobiety w coraz bardziej kusych ubraniach. Wiele kobiet ma natomiast z tym duży problem. Jak wskazują badania, niemalże co druga kobieta ma cellulit, czyli nadmiar tłuszczu, który wygląda bardzo nieestetycznie.

Często cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się pokazać nie tylko w krótkich spodenkach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, jako że są to rejony najbardziej podatne na występowanie popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Zwykle kobiety kupują dedykowane balsamy dostępne niemalże w każdej drogerii. Są to różnego typu kremy wzbogacone między innymi o składniki z zielonej herbaty czy kawy, umożliwiające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego typu preparaty są dosyć tanie i ogólnodostępne, więc nie dziwi, że kobiety chętnie je zakupują. Badania potwierdzają ich pozytywny wpływ, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w usunięciu dużego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także niewskazane z powodów zdrowotnych, przykładowo w sytuacji, gdy kobieta ma problemy z krążeniem. Dodatkowo, należy przyznać, że ujędrnianie skóry z udziałem balsamów jest dość pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do używania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to z pewnością szybsza metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej widoczna. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg przeszczep tłuszczu twarz wrocław na cellulit musi być robiony przez odpowiednio przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub różnego rodzaju masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane w pierwszym rzędzie osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyna metoda pozbycia się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można zrealizować również z udziałem systematycznych ćwiczeń, jednak podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i długotrwałe, dlatego potrzeba na to dużo więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .