haribo

Słodycze – coś, co wszyscy kochają

Ciężko wyszukać kogoś, kto nie nie przepada za słodkościami – praktycznie każda osoba posiada jakieś swoje ulubione czekoladki, batony, cukierki i wiele innych. Szczególnie najmłodsi kochają słodkości; częściowo wynika to z tego, iż najmłodsi posiadają znacznie więcej receptorów smakowych odpowiedzialnych za odczuwanie słodkich smaków. Jednak można mieć wrażenie, iż także spora ilość starszych osób tak ma. Zawierające cukier przysmaki są przez nas chętnie wybierane na deser albo też na przekąskę przez obiadem.

saletra potasowa
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W naszym kraju, tak samo, jak w różnych krajach Europy, działają tacy sami wytwórcy jeżeli rozchodzi się o słodycze. Z tego powodu w gruncie rzeczy regały w naszych marketach mają praktycznie tę samą zawartość. Każdy z nas za, czy to z reklam w telewizji czy regałów sklepowych takie marki, jak Ferrero – producenta dla przykładu Nutelli czy też bardzo cenionego Rafaello, Haribo – który najbardziej zasłyną z wytwarzania owocowych żelowych misiów czy też markę Prince Polo, jaka proponuje pyszne wafelki oblewane czekoladą w wielu typach oraz smakach – . To jedynie nieliczne przykłady marek, które z pewnością zna każda osoba, jaka z przyjemnością robi sobie pyszną przerwę z ulubionym batonikiem. Opisany tutaj konsensus, iż praktycznie w każdym kraju można kupić nasze ulubione słodycze ma i dobre i złe strony: z jednej praliny Ferrero, misie owocowe Haribo czy też wafelki Prince Polo są wszędzie dostępne, z drugiej – zapomnieliśmy o naszych narodowych smakołykach.

Mimo iż w tak cenionych przez każdego słodyczach znajduje się sporo szkodliwych substancji, można mieć absolutną pewność, iż nigdy nie znajdziemy w nich niezwykle toksycznego związku, jakim jest saletra potasowa. Co to jest? To znany od setek lat związek chemiczny, jaki na bogate zastosowanie szczególnie w branży paliwowej, wytwarzaniu wędlin, oraz uprawie ziemi.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do strony www (https://extremewear.pl/2-strona-glowna), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu dużo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Saletra potasowa to właściwie azotyn potasu – saletra to jedynie nazwa zwyczajowa. Związek ten to bardzo mocny utleniacz, z tego powodu stosuje się go w działaniach związanych z tworzeniem czarnego prochu. W wędliniarstwie funkcjonuje on jako konserwant, a zmieszany z cukrem pudrem jest podstawowym składnikiem paliwa w samodzielnie wykonywanych materiałach pirotechnicznych – .