kolano - zdjęcie rentgenowskie

Na czym polega rekonstrukcja kolana?

Kłopoty z kolanami muszą być rozwiązywane w sposób bieżący, dzięki temu możemy uniknąć problemów na przyszłość. Nawet drobny z pozoru ból przy kolanie może zwiastować coś poważniejszego. Podczas często powtarzających się kłopotów należy skonsultować się na fachowe konsultacje, który może niezwłocznie zdiagnozować przyczynę. Sposobów rozwiązania tego kłopotu jest sporo, a nie każdy z nich będzie się zaliczał do tych szczególnie.

Kiedy operacja kolana staje się koniecznością

Ból kolana może (http://www.rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-klasyczny/) mieć różne powody pojawiania się. Może być także uwarunkowany genetycznie, co niekoniecznie jest właściwe. Jest jednak opcja zdiagnozowania najważniejszej przyczyny, starczy zgłosić się do ortopedy. Nierzadko operacja kolana nie jest jedynym rozwiązaniem. Wystarczające z pewnością okażą się odpowiednie ćwiczenia korekcyjne, co nie jedynie ulżą nam w cierpieniu, ale również zażegnają ten nieprzyjemny ból.

zdjęcie rentgenowskie kolana
Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com

Rekonstrukcja więzadła na wymaganym poziomie

Właściwie prowadzona rekonstrukcja więzadła odnosi się do jednego z czterech więzadeł stawu kolanowego.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Witaminy_Kompleks-witamin-2408.html) tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Jest to część szczególnie ważna, gdyż łączy kość udową razem z piszczelą. Każde, nawet pozornie nieznaczne uszkodzenie tego miejsca, może być przyczyną dalszych bóli. Więzadło krzyżowe jest zlokalizowane wewnątrz stawu, dlatego leczenie musi być kompleksowe. Nasza klinika otwiera możliwość przeprowadzenia rekonstrukcji tej części, co pozwoli na uniknięcie cierpienia w dalszym etapie życia.

Co muszą wiedzieć pacjenci przed rekonstrukcją więzadła?

Obecna operacja więzadła krzyżowego obejmuje wiele czynności, które są zaliczane do złożonych. Nikt nie może podejść od razu do takiej operacji, gdyż jest to wymagająca ingerencja. Więzadło wymaga rekonstrukcji w przypadku poważnego uszkodzenia, lecz może to finalnie ustalić ekspert. Jeśli zostanie ono uszkodzone w całości, może dojść też do momentów niestabilności. Polega to na ciągłym uczuciu tak zwanego uciekania w kolanie, co nie należy do najprzyjemniejszych. Kłopotom tym może zapobiec właściwie przeprowadzona rekonstrukcja.
Zaleca chirurg ortopeda Kraków