psycholog

Pragniesz się zmienić, wciąż rozwijać, spożytkować własny potencjał – sprawdź, kto może Ci pomóc

Dzisiejszy świat to w ogromnej mierze maraton. Gonitwa do zadowolenia zawodowego, pęd do pieniędzy, pęd do polepszania swojego statusu. W tym ciężkim biegu często zapominamy o sobie samym. Wtedy rodzą się się problemy. Kto Wówczas jest w stanie pomóc?

psycholog
Źródło: flickr.com
Jeżeli rodzą się kłopoty, nie możemy sobie poradzić ze swoimi odczuciami, trzeba prosić o pomoc. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest psycholog. Wysłucha, doradza, pomaga znaleźć wyjście z sytuacji, która do tej pory była nie do przejścia. Należy pamiętać, iż psycholog to lekarz duszy, który prowadzi nas za rękę, jednak nie wypisze tabletek (to może uczynić wyłącznie psychiatra – witryna internetowa -). To człowiek, do którego możemy iść z niejednym problemem.

Atrakcyjne treści napisaliśmy dla Ciebie na kolejnej witrynie, która została poświęcona podobnej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się (https://apteczka-madrali.pl/102-lizaki) nowych szczegółów.

Psycholog może pomóc dzieciom, które mocują się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, obawa przed pójściem do szkoły, niechęć do nauki, lęk po rozwodzie rodziców itd.), nastolatkom po kryzysach miłosnych i mających trudności z akceptacją, dojrzałym ludziom, którzy egzystując w nieustannym stresie z czasem gubią się i nie widzą właściwych dróg. Czymś odmiennym jest coaching (chociaż bierze się tu cząstki psychologii, to jednak coach nie jest typowym psychologiem).

psycholog
Źródło: flickr.com
Coaching to praktyka, kurs, który pomaga wydobyć potencjał schowany w ludziach. Dzięki niemu człowiek może podjąć trafniejsze decyzje, osiągnąć wyznaczony cel, przejść własne zapory i ograniczenia, poznać swoje wnętrze, czuć się mocniej dowartościowanym i odnaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, dobrze zarządzać czasem. Szkoleniowiec coachingu pomaga zarówno pojedynczym jednostkom, jak i całym firmom. Tego typu kursy są bardzo popularne w firmach z zakresu biznesu czy finansów. Ma udowodnić pracownikom, że można zmienić sporo rzeczy, by czuć się znacznie lepszym i tym samym z większą chęcią rozwijać własną pracę. Naucza, że własny rozwój, to także rozwój przedsiębiorstwa. W Rzeczpospolitej sporo korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, gdyż wierzy, że dzięki nim, satysfakcja i radość pracowników przeobrazi się w rzeczywisty zysk.