Powrót planszówek – dlaczego warto grać w gry planszowe, które edukują

Gdy chcemy fajnie spędzać czas warto spędzać go z bliskimi. Powinniśmy jednak znaleźć jakąś wspólną zabawę. Nie muszą to być następne alkoholowe party, może to być coś o niebo bardziej interesującego. Ostatnio niesamowicie popularne stały się planszówki. Kiedyś planszówki były jednym z głównych metod na wspólny relaks, dziś się to trochę pozmieniało. Obecnie najistotniejszy jest komputer. Ale musimy pamiętać o tym, że są również inne metody na spędzanie wspólnie czasu wolnego.

Jeśli chcielibyśmy by nasze pociechy spędziły z nami jeden wieczór w tygodniu musimy dać im wabik, a gra planszowa na sto procent będzie świetną opcją. Dlaczego? Bo dziś gier planszowych jest mnóstwo. Można postawić na taką grę, w którą nasza pociecha zawsze wybiera na laptopie. Będzie to dla niego jakaś odmiana, a i my dowiemy się czy tak naprawdę nasza młodsza albo starsza pociecha będzie zafascynowana. Dlatego jeśli rzeczywiście zechcemy zagrać w coś ekstra i miło spędzić czas, to dobrze inwestować w planszówki.

gra planszowa

Autor: Angelia Sims
Źródło: http://www.flickr.com

Gry na imprezę i nie jedynie

Kiedy robimy imprezę musimy pamiętać o tym, żeby stworzyć wszystkim gościom super warunki. Istotne jest by znaleźć im jakąś rozrywkę. Jasne jest, że alkohol i coś do przegryzienia jest niezbędne, ale powinniśmy też nie zapominać o pozostałych atrakcjach. Są różne interesujące gry imprezowe, które doprowadzą do tego, że całe towarzystwo będzie zadowolone i pozytywnie zaskoczone. Możemy wybrać gry planszowe dla paru osób i spędzić wieczór przy grze z przyjaciółmi. To świetna opcja szczególnie, gdy chcemy w jakiś sposób zabawić wszystkich. Więcej na stronie .

Bo siedzenie i zamulanie na sofie przed TV naprawdę nie jest fajną opcją. Lepiej kupić planszówkę i w nią grać. Wszystko jest zależne od ile osób jest zaproszonych. Trzeba nie zapominać, że miejsce do gry powinno być dla wszystkich i warto również pamiętać, że zawsze może przyjść osoba, która będzie wolała się poprzyglądać a nie grać. Jednak jest sporo gier, w których liczba graczy to zakres od-do, nie należy, więc mieć dokładnie 3 czy konkretnie 6 osób. Do gry może najczęściej przysiąść od dwóch do sześciu graczy.