Plac zabaw

Place zabaw z gwarancją bezpieczeństwa

Każde przyszłe pokolenie jest odmienne od poprzedniego. Różnice są możliwe do zaobserwowania nie tylko wśród ludzi dorosłych, wychowanych według panującego w określonych czasach wzoru. Różnice są widoczne już o wiele wcześniej.

Plac zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Postęp techniki ma wpływ nie jedynie na spore zmechanizowanie w dziedzinach gospodarki, którym interesują się głównie pełnoletni obywatele. Postęp ma wpływ również i na dzieci. Porównaj piramidy linowe Magicnets.

Wielu z nas wracając myślami do dzieciństwa pamięta jak wiele czasu spędzało się z innymi dziećmi.

Nie zwlekaj, tylko pokaż szczegóły na prezentowany temat – informacje okażą się na pewno niesamowicie fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Młodzieńcza wyobraźnia nie miała końca. Stare drzewo, nawet bez wymyślnej konstrukcji domku na drzewie samo w sobie było fantastyczną bazą, umożliwiającą integrację dzieciaków z całej ulicy lub okolic.

Kawałek kredy oraz kawałek asfaltu w połączeniu z nieograniczoną fantazją dziecka dawała fantastyczne efekty, którymi udekorowana była większość osiedlowych chodników, przy czym żaden z dorosłych nie przypominał dzieciom o konsekwencjach wynikających z niszczenia mienia. Nie przykładano również znacznej uwagi na organizowane na każdym kroku młodzieńcze mecze w piłkę nożną, grę gumę, gonitwy w berek i mnóstwo innych równie fantastycznych gier.

Współcześnie coraz częściej spotykamy narzekanie, iż dzisiejsza młodzież nie umie bawić się tak, ja te wychowywane pokolenie wstecz. Nie powinniśmy być zdziwionym, stawiane wszędzie zakazy ostrzegające przed konsekwencjami wynikającymi z gry w piłkę na osiedlu czy jazdy rowerem poniekąd zmuszają dzieci do zabawy w domu.

Place zabaw dla dzieci coraz częściej świecą pustkami bądź są w tragicznym stanie, pamiętając nawet czasy naszego dzieciństwa. Jeśli chcemy zapewnić swoim pociechom radość, jakiej doświadczaliśmy bawiąc się z przyjaciółmi z sąsiedztwa podczas podwórkowych zabaw należy zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie placów zabaw. Barwne huśtawki, zjeżdżalnie dopasowane do dzieci w różnym wieku zaoferują dzieciakom alternatywę dla gier na tablecie jak i zachęcą do zdrowej rozrywki na dworze.