szpital

Pijawki na wszystko!

Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce nadal spotyka się z wieloma wątpliwościami. A przecież akupunktura, która w naszym kraju traktowana jest jako metoda naturalna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Jeszcze niedawno podobnie było z zabiegami z wykorzystaniem pijawek. Pacjent, który informował w czasie wizyty lekarskiej o zabiegu hirudoterapii zwykle spotykał się z sarkastycznym uśmiechem.

Apteka symbol
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie sprawa ta zmieniła obrót, zwłaszcza, iż hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy. Co więcej, zabieg przeprowadzany jest równocześnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które w wielu przypadkach przynoszą bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak również w kosmetyce i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden seans.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej wiadomości na opisywany w tym artykule wątek, to sprawdź tu bez ociągania uzupełniające informacje.

Pijawki wykorzystywano już w czasach starożytnego Egiptu. Nasi przodkowie twierdzili, że wysysają z człowieka złą krew, toteż samopoczucie po nich jest tak dobre. Działały na wiele schorzeń więc przypisywano im wielką moc. Zwłaszcza, że pijawki wydzielają hormony szczęścia, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu. Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej zapału. Nic więc dziwnego, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Gdzie spodziewać się informacji o hirudoterapii? Najprościej w sieci, wystukując w wyszukiwarce interesujący nas temat, czyli: jak leczą pijawki ? Wiarygodnym źródłem informacji są także krewni i znajomi. Powinniśmy zasięgnąć porad czy mogą polecić cieszący się uznaniem gabinet albo mają dobre zdanie o osobie, do której planujemy się udać. A warto ponieważ lista przypadłości leczonych Hirudo medicinalis jest długa i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, choroby i bóle serca i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności
Źródło: www.gyncentrum.pl

Hirudoterapeuci utrzymują, że stosować pijawki nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Lub sądzi, że nic mu nie dolega. My jeszcze możemy nic o chorobie nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” od razu i dolegliwość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ujawnić.