pokój dla dziewczynki

Oświetlenie dla dzieci – jakie pomysły warto wdrożyć

Kiedy jesteśmy rodzicami dobrze wiemy, że przyjdzie nam zmierzyć się z ogromem wyzwań. Każdego dnia czekają na nas tony wyzwań. Nikt jednak nie marudzi, bo dzieci to największa radość. Należy jedynie umieć jakoś nad wszystkim zapanować. Bo gdy jesteśmy rodzicami i rozpoczyna się remont mieszkania, to możemy być rzeczywiście ugotowani, od stałego robienia wszystkiego, by jakoś się udało. Nawet przy przestawianiu mebli może być niezła zawierucha.

aranżacja pokoju dziecięcego
Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Ale, jeśli chodzi o kupowanie oświetlenia do pokoju dziecka, nie musi być tak źle. Wybierając lampy dziecięce musimy zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Dobrze żeby pokój był porządnie oświetlony. Lampy sufitowe powinny zostać dobrane do wielkości pokoju. Najlepiej by żarówki kryły się w żyrandolu, żeby przypadkowa zabawa piłką albo jakąś inną zabawką nie uszkodziła ani obudowy żyrandola, ani również nie stłukła się w takiej sytuacji żarówka. Kupując kinkiet dla dzieci można wybrać takie, które podobają się naszym pociechom. Możemy kupić takie, które będą przypominały o ich ulubionej bajce. Warto zamontować takie kinkiety przy łóżku każdego dziecka. W razie jakiegoś koszmaru dobrze nauczyć dziecko tego, by włączało taki kinkiet. Dodatkowo na sto procent przyjemniej dzieciom będzie usypiać przy świetle z takich kinkietów. Oświetlenie do kuchni Gdy zabieramy się za urządzanie kuchni musimy nie zapominać o tym jak ważne jest oświetlenie do kuchni. W tych czasach mamy faktycznie duży wybór, jeśli chodzi o asortyment dotyczący oświetlenia kuchni. Popularne i przydatne jest podświetlenie szafek. To faktycznie ciekawa sprawa. Powinniśmy wziąć pod rozwagę tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście powinniśmy mieć również oświetlenie sufitowe w kuchni, bo bez takiej lampy trudno będzie normalnie funkcjonować w kuchni. Jednak poza głównym źródłem światła dobrze postawić również na to mniej rzucające się w oczy światło.

pokój dziecięcy
Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba przecież zawsze zapalać żyrandola. Jeśli nasza kuchnia jest odgrodzona barkiem od pokoju dziennego lub jadalni, to możemy pomyśleć o oświetleniu do szafek i o kilku współczesnych lampach zawieszonych nad barkiem. W takiej sytuacji nie będzie potrzebna dodatkowa lampa (kinkiet ogrodowy) po środku sufitu w kuchni. Oczywiście wszystko jest zależne od tego jak prezentuje się nasza kuchnia i co okaże się dla niej najbardziej sensownym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia, ale nie tylko.