Odnośnie wyboru dobrej pieluszki dla naszego malucha

Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najlepsza forma pieluchowania dzieciaczków. Żeby wspomóc ten ciężki czas, warto pomyśleć o dobrze wyłonionych otulaczach, jakie będą utrzymywały pieluszkę w odpowiednim miejscu, ubezpieczały i zabezpieczały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest banalny dobór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących różnego typu otulacze dla dzidziusiów.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby kupić otulacze rozmiarowo dobrane wobec wagi malucha, jakie najlepiej dostosowują sie, zwłaszcza do mizernych nóżek i w dalszym ciągu nie dużego brzuszka. Otulacze są dopasowywane za pomocą lekkich rzepów bądź zatrzasków (odkryj więcej na Dla niemowlaka winniśmy wybrać otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, który oprócz materiału PUL, posiada obrzeżną warstwę bawełnianą.

Czy masz chęć zgłębić opisywany temat z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten link, ponieważ więcej zobaczysz tu.

Są one nadzwyczaj odpowiednio oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla tworzy się wyłącznie z tworzywa typu PUL – to znaczy zalaminowanego poliestru. Nadzwyczaj prędko schnie.

Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która całkowicie oddycha zatrzymując doskonałą ciepłotę ciała pociechy i hamując przegrzanie. Taki otulacz przeważnie wietrzymy – chyba że ulegnie pobrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety niespiesznie schnie i trzeba go lanolinować, ażeby umożliwić efektywną osłonę przed przenikaniem.

Wybór otulaczy jest niesłychanie wysoki, barwne, w śmieszne wzory, w przeróżnych wielkościach, modyfikowane rzepami czy też zatrzaskami. Gdy maluch zabrudzi otulacz niezbyt mocno, jest dozwolone wypłukać go pod bieżącą wodą, bądź przetrzeć szmatką, jak tylko wyschnie użyć znowu. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, jeśli się nie zanieczyścił podmieniamy tylko eko pieluszkę, o której więcej tu: odnośnik do atrakcyjnej strony. Otulacz użytkuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, także z jednorazowymi wkładkami, które błyskawicznie, bez problemu pomagają zlikwidować zawartość stałą, również strzegą latorośl przed wilgocią z pieluszki. Dla specjalnego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, można użyć również niezwykle chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki dobieramy, biorąc pod uwagę poszczególne potrzeby i poglądy.