Medycyna estetyczna: które zabiegi są najpopularniejsze?

W Polsce funkcjonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, które zapewniają mnóstwo rozmaitych zabiegów, pozwalających uporać się z kompleksami, ale również polepszyć komfort życia. Aktualnie najpopularniejsze z nich dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze ciała, ale także korekt plastycznych twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Teraźniejsza medycyna estetyczna zezwala na usuwanie blizn po wypadkach, brzydkich tatuaży i nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest także mnóstwo zabiegów, które pomagają w zwalczaniu śladów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Jeśli chodzi o rozstępy usuwanie takich defektów możliwe jest kilkoma technikami- . Możemy próbować zwalczać je sposobami domowymi, przykładowo za pomocą maści, ale gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie zmian skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Obecnie placówki medycyny estetycznej oferują w tym zakresie następujące zabiegi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję oraz zabieg laserowy. Najlepsze skutki zazwyczaj otrzymuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez głowicę z mikroskopijnymi igiełkami rozgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze wyniki tej metody, należy zaplanować pakiet zabiegów w dokładnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Następnym niezwykle popularnym zabiegiem, jaki możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już bardziej inwazyjny zabieg, ale decyduje się na niego sporo osób, jakie chciałyby zmienić kształt nosa – poprawić symetrię, długość, szerokość, zlikwidować garbek, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może więc dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej lub jedynie części chrzęstnej nosa- więcej info.

Absorbuje Cię ta publikacja? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tutaj (http://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa). Dla części osób ten artykuł to niecodzienne podejście do niniejszego problemu.

Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, zależnie od wyników konsultacji oraz wyników badań. Cięcie tworzy się wewnątrz nosa i zaszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma zatem jakichkolwiek widocznych dla otoczenia na skórze.