Niektóre przybory dla noworodków możemy przekazać znajomym, którzy właśnie zostali rodzicami

Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego syna wprawia w uniesienie całą familię: od pradziadków zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim zazwyczaj stają się zabawki. Z kolei kobiety wprost uwielbiają kupować małe ubranka, czyli kaftaniki bądź pelerynki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zredukuje się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z grubsza podzielić na dwie takie oto grupy: te przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednego dziecka i te, które bez chwili wahania przekażemy przyjaciołom, którzy radują się z urodzin pierwszego bądź następnego potomka. Ubrania, o których wspomnieliśmy w poprzednim ustępie, są produktem, o jaki warto popytać wśród zaprzyjaźnionych rodziców. Noworodki jak na drożdżach rosną i bez ustanku potrzebują nowych szmatek. A trzeba pamiętać, że niektóre mamy chętnie pozbędą się z półek fatałaszków, z których ich bliźniaczki już wyrosły.

Ci bardziej pedantyczni rodzice przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyrządów, bez których trudno współcześnie wyimaginować sobie codzienną kąpiel albo karmienie. Mamy oraz tatusiowe już dawno temu przyzwyczaili się do udogodnień, jakie udostępniają sklepy stacjonarne i te wirtualne – sprzedające rzeczy dla niemowlaka. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury wody, a także różnego rodzaju myjki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości butelki oraz łyżki ze specjalnego surowca. Wybór jest tak duży, że czasami możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci też zaliczymy do tej grupy towarów dla dzidziusiów.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednakże do podziału, o którym już tutaj była mowa. O ile można podarować takie przybory jak wanienki czy stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z definicji są przeznaczone tylko dla jednego dziecka. I w tym momencie bodajże każdy pomyśli o pampersach i cążkach do obcinania paznokci. Jednakże na tym rejestr się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki razem z plastykowymi łyżeczkami oraz pozostałe akcesoria służące maluszkowi do jedzenia. Sprezentowanie wyżej wymienionych przyborów np. smoczek firmy Avent jest dużym nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną sprzeczki, a nawet smutnym końcem niedawno zawiązanej znajomości.