Psy

Nieco gimnastyki

Dla ludzi mających pracę przy biurku polecany jest aktywny wypoczynek. Naturalnie sport powinien uprawiać każdy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości ludzi jednak trudno jest przekonać się do codziennych ćwiczeń. W dobrej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na co najmniej kilkanaście minut. To już jakiś początek. Każda chwila wysiłku na świeżym powietrzu przykłada się do poprawienia naszej formy.

Pies
Źródło: http://pixabay.com
Pobudka dla zdrowia

Tak w zasadzie idealnym rozwiązaniem jest codzienna poranna gimnastyka.kursy (ważny link)Tych kilkanaście minut wysiłku fizycznego pozwala świetnie zacząć dzień. Możemy uprawiać jogging. Zaledwie pół godziny niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się też pływanie. Szczególnie w czasie letnich miesięcy, gdy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranna wyprawa na pływalnię może poprawić nastrój.

Z psem w parku

Naturalnie jeśli mamy psa, warto zrobić z tego użytek. Skoro i tak wybieramy się na spacer, to zróbmy coś dla siebie. Dobrze jest zainteresować się choćby zabawką dogfrisbee. To dyscyplina sportowa która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie ma chwycić nasz czworonożny przyjaciel. Poza tym, że jest to doskonała zabawa, to można także startować w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Oczywiście jest bardzo dużo odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba wykonywać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem
Źródło: http://pixabay.com

Ten sport także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzucania, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i oczywiście nie musimy natychmiast chcieć startować w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która jednocześnie zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Ruch to zdrowie! To nie wytarty frazes, to znana prawda. Należy zdrowo jeść, wybierać wypoczynek aktywny, pamiętać o gimnastyce, by przez długie lata zachować doskonałą formę. A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie – zawsze warto wziąć ze schroniska psa, który stanie się idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Energiczny zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.