para

Nie bójmy się wizyty u seksuologa

Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, podobnie jak sam seks to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym bytujemy ta sfera jest po prostu bardzo osobista, stąd dość opornie mawiamy o tym publicznie. występują jednakowoż okoliczności, gdy powinno się otworzyć usta i począć wysławiać. tego typu momentem jest naturalnie wizyta u seksuologa, przed którym trzeba się otworzyć i opowiedzieć o własnych osobistych utrudnieniach.

łózko
Autor: Hungarian Snow
Źródło: http://www.flickr.com
Co by tu wiele nie mówić, seksuolog obok psychiatry czy psychologa, to najbardziej niedostępny dla wielu fachowcem – nieprzystępny z powodu intymnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli ma problemy istoty seksualnej nie stawi się do niego, ponieważ to „takie wstydliwe, i w ogóle, że temat będzie o seksie, to nie, nie odpada… Zapominamy przy tym, że seksuolog to po zwykły doktor, dla którego rozmowy o naszych dolegliwościach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu dziedzina wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla nielicznych dobry seksuolog może być niedostępny także z odmiennego powodu.

Zainteresowały Cię informacje prezerwatywy zaprezentowane w naszym wpisie? Szalenie przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi tekstami. Czekamy na ocenę!

W malutkich miastach taki doktor to wyjątek, choć co prawda, pomału się to przemianowuje. Z drugiej strony mała mieścina to nie ośrodek miejski, jak Wrocław czy Warszawa, tam jeśli pójdziemy na wizytę dzięki NFZ możemy oczekiwać, że pół będzie o nas plotkować. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z tego typu fachowcami i powiedzmy, że otrzymujemy wezwanie do jednej z nich, gdzie spotkamy znajomego. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i posądzenia, bo „po co mu ten seksuolog, pewnie ma nałożnicę”.

No tak, zawsze można iść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości hipotetycznie może wybrać się do seksuologa we Wrocławiu, a taki mieszkający pod Krakowem do Krakowa… Wszystko fajnie, lecz prywatne wizyty słono kosztują, a kiedy podsumujemy koszt dojazdu do takiego miasta, to finansowe obciążenie jeszcze mocniej wzrośnie. Reasumując, takie prywatne wizyty są dla ludzi, którzy mogą sobie na to pozwolić, dla innych zostaje poszukać jak najlepszej państwowej wizyty.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym intrygującym opisem? Fantastycznie. Tym samym namawiamy – kliknij w link leczniczy masaż kraków i przejdź do następnej witryny po detale.

Pozostaje też dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie pojmują, że seksuolog to zwyczajny specjalista! Na szczęście tego typu świadomość z wolna się zmienia, i tak samo, jak coraz więcej osób rozumie, iż psychiatra i seksuolog to taka sama lecznicza profesja, jak każda inna.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl