Niby rzeczy, a znaczą coś bardziej ważnego. Tak bardzo są w stanie wpłynąć na nasze życie, że aż sobie nie zdajemy z tego sprawy

W każdej dziedzinie naszego życia korzystamy ze znanych wzorców, gdyż gwarantująone najlepsze rezultaty. Po co korzystać z niesprawdzonych wzorców, głupich rozwiązań, jeśli tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mamy gotowy produkt. Można powiedzieć, iż przez lata pracy każdy każdy z fachowców wypracowuje właśnie tego typu podejście do tego tematu.

złamana noga

Autor: Tyler Karaszewski
Źródło: http://www.flickr.com
Nieliczni wypróbowują ciągle coś nowego, ale zamiast iść naprzód, to później powracają do dawnych przyzwyczajeń, gdyż wiedzą, że nic ich lepszego nie spotka. Tak więc lepiej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choć by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś jeszcze lepszego. Jak wspomnieliśmy na samym początku spotykamy taką sytuację w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych wyjątków. Nie jest ważne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład balkoniki, a na drugim końcu wspomnimy o czymś innym, najbardziej korzystny, sprawdzony sposób zawsze zostanie tym, z jakiego będziemy korzystali (sprawdź ofertę). Ponadto, takie metody świetnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to oznacza, iż jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to często korzystając z metod, jakie znamy, zdobywamy lepsze wyniki.

To być może i oczywiste, lecz wiele osób o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, starają się sięgać po coś zupełnie nowego, co właściwie nie radzi sobie z naszym kłopotem. Może przesadą będzie stwierdzenie, że z takimi sytuacjami jest jak z ludźmi. Niekiedy mamy stare, fajne znajomości i zupełnie świeże, które się nie sprawdzają. Czasami jak mamy problem zwracamy się z nim do starego kumpla, który z pewnością nas zrozumie, bo poznał nas bardzo dobrze. Jednak, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak wiadoma, bo dochodzi tu wiele pozostałych czynników. Natomiast przedmioty są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez długie lata, jak stabilizatory ale gdy nas zawodzą jesteśmy w stanie się od nich odwrócić, aby spróbować czegoś innego – polecany producent.

złamana noga

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Ktoś może powiedzieć, przecież to tylko przedmioty, po co dorabiać ideologię. Okej, lecz gdybyśmy tak myśleli nie byłoby szybkich rezultatów i sprawdzonych receptur, a my byśmy tkwili w stanie braku pewności dobierając bez przerwy różnorodne rzeczy i myśląc z nadzieją, że może nam się w końcu poszczęści, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najkorzystniejsze. Powinniśmy zawsze mieć taką nadzieję.