Zabieg usuwania katarakty jako wybrany z tych zabiegów, które Polacy robią za granicą.

Rodacy znacznie częściej robią użytek ze świadczeń medycznych poza terenem Polski, w pozostałych krajach Wspólnoty Europejskiej. Powiązane pozostaje to z tym, iż w chwili decydowania się na wybrane zabiegi są świadomi oni, iż unikną kolejek w polskich placówkach. A to będzie dla nich nad wyraz ważne. Co więcej, godząc się na operację poza granicami kraju można liczyć, że koszty, jakie są przeznaczone na zrobienie operacji zostaną Nam zwracane.

Czytaj dalej Zabieg usuwania katarakty jako wybrany z tych zabiegów, które Polacy robią za granicą.

Kiedy borykasz się z zezem, masz szansę udać się na zabieg i pozbyć się nieprawidłowości

Zez bywa bardzo nieprzyjemną oraz problematyczną dolegliwością. Polega ona na nierównomiernym ułożeniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieestetycznym wyglądem, lecz też wieloma znaczącymi zaburzeniami widzenia. W związku z poważnym przebiegiem choroby zezowej większości pacjentów zaleca się operację zeza.

Czytaj dalej Kiedy borykasz się z zezem, masz szansę udać się na zabieg i pozbyć się nieprawidłowości

Wybór dobrego ginekologa

Wizyta u ginekologa jest przeważnie dla każdej kobiety naprawdę krępująca. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że w czasie badania należy zdjąć ubrania. Wskazane jest tym samym postarać się o wybór lekarza, który będzie wyrozumiały, a jednocześnie będzie posiadał stosowne kompetencje. Który ginekolog z Gdańska jest faktycznie najlepszą alternatywą? Jakie kwestie mają znaczenie priorytetowe?

Czytaj dalej Wybór dobrego ginekologa

Chorujesz na wadę oczu? Najwłaściwsza będzie korekcja laserowa

W obecnych czasach coraz więcej osób cierpi na wszelkiego rodzaju choroby oczu, pośród których przoduje astygmatyzm. Jest to przypadłość genetyczna, mająca wielkie prawdopodobieństwo przekazania jej potomstwu. Dodatkowo, nasz tryb życia niezwykle pomaga takiemu pogarszaniu się wzroku.

Czytaj dalej Chorujesz na wadę oczu? Najwłaściwsza będzie korekcja laserowa

Planujesz mieć dziecko? Dowiedz się, jakie badania można przeprowadzić przed i podczas ciąży

Większość małżeństw podchodzi do planowania dzieci niezwykle racjonalnie. Wielokrotnie najpierw ubiegają się o dobre mieszkanie albo dom i realizują się w karierze, aby zapewnić jak najlepsze warunki życia dla swojego maluszka. Chcą także sprawdzić, jaką mają kondycję, dlatego też w czasie ciąży decydują się na przeprowadzanie badań pozwalających dowiedzieć się czy ze szkrabem wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Czytaj dalej Planujesz mieć dziecko? Dowiedz się, jakie badania można przeprowadzić przed i podczas ciąży

Kłopoty ze sprawnością fizyczną? Skonsultuj się z lekarzem oraz poproś o skierowanie na rehabilitację!

Siedzący tryb życia w tym momencie wiedzie zdecydowanie więcej Polaków. Nie jest toz całą pewnością dobre dla naszego kręgosłupa, bowiem zwiększamy jego obciążenie. Wobec tego, już dziś powinieneś pomyśleć co trzeba zrobić, aby w późniejszym czasie nie mieć żadnych, większych kłopotów ze zdrowiem.

Czytaj dalej Kłopoty ze sprawnością fizyczną? Skonsultuj się z lekarzem oraz poproś o skierowanie na rehabilitację!

Nie wiesz, który model ochrony zdrowotnej wybrać dla swojego dobra? Podpowiadamy – zerknij!

Pośród młodzieży wzrasta świadomość potrzebie zadbania o swoje zdrowie. Ci, którzy mają takową możliwość, korzystają z programów przychodni niepublicznych, pozostali samemu szukają odpowiednich lekarzy.

Czytaj dalej Nie wiesz, który model ochrony zdrowotnej wybrać dla swojego dobra? Podpowiadamy – zerknij!