Najlepszy rodzaj gier? – Gry planszowe strategiczne zyskują coraz więcej sympatyków

Dawniej planszówki kojarzyły się przede wszystkim z grami na pionki tworzonymidla najmłodszych. Starsi, jeśli już grali, to przede wszystkim w gry karciane, ewentualnie w szachy czy pokera. dzisiajtworzonych jest coraz więcej gier planszowych o wyższym stopniu zaawansowania niż gra w pionki, stworzonych głównie dla starszej grupy wiekowej, które na dobre podbijają polski rynek.

gla planszowa

Źródło: pixabay.com

Niemal w każdym większym mieście, prawie każdej galerii handlowej można już odwiedzić sklep z grami planszowymi . Oprócz typowych, jak planszówki dla młodych możemynabyć w nich pełno gier dla dorosłych, jak na przykład, najbardziej już chyba znaną i lubianą – Dixit – polegającą głównie na skojarzeniach wspólnych z resztą zespołu i skierowanaprzede wszystkim na szybkie rozgrywki imprezowe czy spotkania rodzinne w większym gronie graczy jak i bardziej zaawansowane – gry planszowe strategiczne (zobacz fakty), które wymagają większego wgryzienia się w reguły. Tego typu rozrywkistworzone są zwykle dla 2-4 członków i rozgrywane są w dłuższym okresie czasu, trwając minimum kilka godzin. Najbardziej znane gry planszowe strategicznepowstały bazując na popularnych ekranizacji filmowych i telewizyjnych, jak między innymi „Władca pierścieni” lub „Gra o tron”.

Również przez Internet możemy znaleźć niejeden sklep z grami planszowymi, promującymi wielerozwiązań na każdą okazję – od gier edukacyjnych, kupowanych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży, poprzez gry planszowe strategiczne dla bardziej zaawansowanych, raczej już starszych graczy, po szybkie gry towarzyskie, najczęściej występujące w wersji karcianej, których priorytetowym przeznaczeniem jest rozruszanie i rozbawienie towarzystwa na imprezie. Oferta planszówek jest na tyle ogromna i różnorodna pod względem ceny, że każdy chętnymoże znaleźć coś dla siebie.

Strategiczna gra planszowa

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki na dobre odnalazły się w naszych domach . Grają w nie dzieci, ale też młodzież i starsi. W zależności od stopnia trudności, używane są na spotkaniu z przyjaciółmia także niedzielnych spotkaniach rodzinnych.

Dochodzisz do wniosku, że taki materiał jest użyteczny? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze ten ważny tekst (https://centrumpomyslow.pl/) – on również przykuje Twą uwagę.

Bardzo często bawią, uczą, zmuszają do logicznego myślenia, a przede wszystkim – odciągająod bezmyślnych programów w TV, które zamiast kształcić, zabijają w człowieku wszystko, co ważne, to jest kreatywność jak również ambicję do tworzenia nowych rzeczy.