krem do twarzy dax

Najlepsze naturalne kosmetyki

Od pewnego czasu w większym stopniu kontrolujemy skład i miejsce pochodzenia różnego typu produktów, używanych przez nas codziennie. Są to zarówno produkty spożywcze ale też wszelkiego typu środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów.

Wielu z nas wykonuje zwrot ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu rzeczy nie zawierających chemicznych polepszaczy.

Zalety naturalności

Naturalne rzeczy mają swoje zalety i minusy. Po pierwsze kremy naturalne są – co oczywiste – pozbawione sztucznie stworzonych komponentów. Można w ich składzie znaleźć wyłącznie roślinne oleje, ekstrakty albo enzymy. Minusem tego rodzaju kosmetyków jest ich krótki okres przydatności do użycia. Z racji tego, że nie mają chemicznych konserwantów trzeba zużyć je o wiele szybciej niż inne kosmetyki. Producenci jednak radzą sobie z tym świetnie, sprzedając kremy w niewielkich słoiczkach.

róż na policzki bourjois
Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o wspaniałe naturalne kosmetyki, chyba króluje naturalna maska do włosów oparte na indyjskich recepturach. Wytwarzane jest na oleju kokosowym z bardzo konkretną mieszanką roślinnych ekstraktów. W zasadzie, jego działanie ma lepsze efekty niż różnorodnych chemicznych środków. Wystarczy tylko poczytać opinie na ten temat, na przykład tu

Gdzie szukać
W zasadzie naturalne kosmetyki można znaleźć w niewielkich drogeriach, a idealnie jest wyszukać dobry i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasem mają w ofercie wysokiej jakości i naturalne kosmetyki, lecz zwykle w bardzo wysokich cenach. Zdecydowanie najlepiej jest nabywać takiego typu produkty w niewielkich sklepikach i w internecie. Jest w Polsce parę sklepów, które naprawdę mogą pochwalić się świetną ofertą kosmetyków naturalnych z prawie każdego zakątka Ziemi.

Niezwykle łatwo na nie trafić, mają doskonałe opinie w sieci, należy tylko poszukać. Nie możemy zapomnieć także, że kosmetyki bez środków chemicznych również mogą wywołać reakcję alergiczną. Dlatego dobrze jest przed zastosowaniem na większej powierzchni ciała, zrobić próbę uczuleniową. Wówczas będziemy wiedzieć, czy możemy zostać przy wybranych kosmetykach, czy musimy poszukać jeszcze delikatniejszych. Na pewno takie znajdziemy, gdyż natura daje nam bardzo wiele.