gry

Na dworze pada deszcz? Najlepiej spędź czas z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak granie w gry planszowe w czasie brzydkiej pogody wydaje się, iż trochę „odeszły w cień” co jest spowodowane ukazaniem się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, a także ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz to bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, sporo dzieci wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „przesiadywać z nosem w monitorze”, tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Napomknięte powyżej gry planszowe są doskonałym rozwiązaniem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale również dla jego rodziny.

gry
Autor: JAGA
Źródło: JAGA
W danej chwili panuje tak zwana „era komputera” – przez co wielu z nas, w szczególności dzieci, które to się w niej narodziły – po zapominali, że istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” lub jest tak wychowywany, iż tablet czy laptop jest to jego najlepszy „przyjaciel”. Wielu rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, daje dziecku, które to mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym ono tak naprawdę „zajmuje się sobą”. Niestety jednak jak ukazało już dość dużo badań, takiego typu „zajmowanie się sobą” powoduje u coraz bardziej młodych dzieciaków uzależnienie od komputera albo powoduje, iż dziecko zamiast się bawić, szuka „rozrywek” w sieci internetowej, w której nie jest wiadome, na co oraz kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie zamknęło się w sobie”, jest spędzanie z nim więcej czasu, chociażby grając z nim w gry, które będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć wiele interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, iż my sami poświecimy swojemu dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko naszemu dziecku, ale również nam, odbudowując zarazem dobre relacje między rodzicem a dzieckiem.