stopa

Medykament wspomagający kurację odcisków

Liczne grono kobiet w Polsce skarży się na niewygodną i dokuczliwą dolegliwość, mianowicie na odciski. Powstają one na wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji stóp oraz niewłaściwie dopasowanego obuwia. Proces ich pojawiania się jest prosty. Są one skutkiem ciągłego nacisku lub tarcia. Podczas takiego procesu skóra w celu obrony tworzy tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie usuwane powodują nieestetyczny wygląd oraz wielokrotnie uciążliwy ból. Z tego powodu w trakcie zakupu butów trzeba wziąć pod uwagę jego wygodę i dopasowanie do stopy, nie one być przyczyną oratć i zranien. Natomiast jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o odpowiednią profilaktykę.

stopy
Autor: www.niedajmysie.pl
Źródło: www.niedajmysie.pl
Wyodrębnić możemy dwa typy odcisków, są to nagniotki i modzele. Pierwsze z kolei pojawiają się na wskutek noszenia zbyt obcisłych butów lub innych niewygodnych fragmentów i tworzą się zazwyczaj na palcach lub również pomiędzy nimi. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej uciążliwy i niełatwy do usunięcia. Modzele natomiast tworzą się na spodzie stopy, na pięcie albo paluchu, a są skutkiem przeciążenia lub asymetrycznego obciążenia stopy. Zazwyczaj są o wiele twardsze od nagniotków, nie mają rdzenia i mają ciemnożółta barwa.

Aby nie dopuścić do ich powstawania warto zatroszczyć się o nabycie miękkiego obuwia, aplikować sobie talk do stóp a także odpowiednio je nawilżać. Aczkolwiek jak wiadomo, bardzo często pomimo dużego wysiłku mogą się pojawić i co wtedy? Istnieje dużo profesjonalnych maści, płynów oraz preparatów na odciski, ale niestety ich cena jest mocno wygórowana, dlatego należy skupić się na innych sposobach. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na kosztowne kosmetyki do stóp wystarczy pomyśleć o własnym lekarstwie na odciski. Dostępnych jest kilka metod, które pomogą uporać się z tą nieprzyjemną dolegliwością (najnowszy artykuł).

stopy
Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Jednym z takich sposobów jest okład z cebuli. Wystarczy, że plastry zalejesz octem i odstawisz na 60 mint.

Opisywany wątek Cię zaciekawił? Więc odwiedź witrynę (http://szpitalpodolany.pl/), gdyż odnajdziesz tam fascynujące dane, omawiające to zagadnienie.

Po tym czasie zrób okład na schorowane miejsce, zawiń bandażem i pozostaw na całą noc. Jeszcze jednym pomysłem jest okład z cytryny, której część przykłada się na odcisk przez plus mimus godzinę. Aspiryna także zaskoczy cię pozytywnie. Należy rozpuścić 2 tabletki w zapelnionej szklance wody i z przygotowanego płyny wykonać okład, który należy zawinąć folią spożywczą i poczekać kwadrans.

To tylko kilka z wielu sposobów, które pozwolą pozbyć się odcisków, lecz warto pamiętać, że lubią one wracać. W takich okolicznościach warto jednak udać się do lekarza i zapytać o profesjonalny preparat do ich usuwania.