Zdrowie i higiena: dobre produkty dla niemowląt

Kiedy spodziewamy się dziecka musimy zadbać o kompletną wyprawkę, w której nie może zabraknąć ubrań, kosmetyków, szeregu przyborów potrzebnych maluchowi. Oprócz standardowych punków takich jak body, balsamy, pieluszki i wanienka, warto też wzbogacić wyprawę o inne pozycje, zapewniające dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa i higieny.

Czytaj dalej Zdrowie i higiena: dobre produkty dla niemowląt

W jaki sposób powitać nowego członka familii? Jak wybrać prezent dla maluszka?

Kiedy rodzi się dziecko rodzinę ogarnia euforia. Po jakimś czasie jednakże należy uporać się ze wszelkimi kwestiami, które bywają oczywiste. Najczęściej wiąże się to z tematem wydatków. Małe dziecko na początku potrzebuje kilku drobiazgów, ale z czasem rzeczy jest coraz więcej.

Czytaj dalej W jaki sposób powitać nowego członka familii? Jak wybrać prezent dla maluszka?

Każda mama poza determinacją potrzebuje także życiowej pomocy

Zajmowanie się dzieckiem, opiekowanie się nim, to zajęcie, jakich mało. Szkoda, że nie ogarniają tego nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz odpoczywają. Gdyby chociaż jeden z nich, szczególnie taki, co angażuje się w ten temat najczęściej został z dzieckiem samemu przez cały dzień. Wtedy by zaczaił, o jakim temacie mówimy, choć byłaby to jedynia drobna świadomość, wstrząs, jaki szybko przeminął. Później zwierzałby się kolegom w Sejmie, jaka to fajna praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które dla niepoznaki chowa w kieszeniach marynarki…

Czytaj dalej Każda mama poza determinacją potrzebuje także życiowej pomocy

Jak powinien wyglądać proces dostarczania kolejnych potraw i smaków do diety malutkich dzieci.

Dzieci, które się dopiero co urodziły, mają zupełnie nierozwinięty system pokarmowy. W czasie ciąży wszystkie niezbędne elementy były dostarczane pępowiną, tak więc dziecko nie miało okazji na to, żeby poznać co to jedzenie. Jednak po narodzinach zmienia się wszystko diametralnie, i niemowlak musi niezwykle szybko przestawić się na coś zupełnie nowego. Szczęśliwie natura doskonale sobie daje sobie z tym radę, i przeważnie większość dzieci doskonale sobie radzi z jedzeniem.

Czytaj dalej Jak powinien wyglądać proces dostarczania kolejnych potraw i smaków do diety malutkich dzieci.