kosmetyki organiczne szczególnie naturalne te przeznaczone do twarzy – poznane niczym świat

Ponieważ od paru lat istnieje trend na kupowanie i stosowanie tego, co zostało wyprodukowane ze ingrediencji naturalnych, bez chemicznych dodatków, bez szkodzenia ekosystemowi w sposób niekontrolowany, najlepiej wykonanych ręcznie, również kosmetyki naturalne stały się powszechnie stosowane wśród kobiet. W tym artykule opowiemy kilka ciekawostek na temat tych właśnie kosmetyków.

naturalne kosmetyki

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie ma jednoznacznej, przyjętej ogólnie definicji czym są kosmetyki organiczne. My zastosujemy tą sformułowaną przez standard o nazwie COSMOS: wytworzone są w 95% z naturalnych ingrediencji, które posiadają gwarancje albo certyfikaty, iż zostały wyhodowane lub wytworzone przez gospodarstwa ekologiczne. Możemy przyjąć, iż dobitnie zostało w powyższym zdaniu powiedziane, iż właściwie cały wyrób musi być naturalny – . Co może mało zaskakujące, ale nie tak jasne na pierwszy rzut oka, szczególnie dla producentów. Do takich całkowicie naturalnych możemy zaliczyć wyrabianą przez kobiety ludu Himba maź. Pokrywają one własne ciała i włosy mazią wytwarzaną z tłuszczu z mleka krowiego, ekstraktu z roślin, popiołu i pomarańczowej ochry. Makijaż (zobacz koniecznie – pigmenty do makijażu permanentnego – od profesjonalnego sklepu) ma wyrazisty brunatno – czerwony odcień. Przyciąga spojrzenie, chroni przed insektami, słońcem i odwodnieniem ciała i posiada niezaprzeczenie kosmetyczne walory utrzymujące skórę kobiecą w doskonałym stanie. Zapewne nie są one atrakcyjne dla Europejczyka, lecz udowodniono, iż kobiety z tej grupy etnicznej mają niebywale zdrową skórę, 10-letniego dziecka! Peeling usuwający martwy naskórek jest zaś wytworem starożytnych Greków i Rzymian. Wtedy, smarowano skórę oliwą, a potem wcierano w nią drobnoziarnisty piasek. Z drobnymi ulepszeniami, metoda ta przetrwała aż do dziś. Rzymianie byli także znani ze swego zamiłowania do utrzymania czystości. Do dziś możemy podziwiać ich cudowne, zabytkowe termy. Lecz nie o tym mówimy w artykule. Kobiety z Grecji i Rzymu kontynuowały miłość do gładkiej skóry. Ich zabiegi stawały się jednak coraz bardziej delikatne. Warto tu wymienić kąpiele w mleku, czy wykorzystywanie kosmetyków i zabiegów na bazie mleka koziego. Co ciągle jest popularne. Aztekowie, chociaż nie tak znani naszej kulturze jak wyżej wymienione nacje, zostali zapisani, jako pionierzy używania ziaren kakaowca. Ziarna tego drzewa są bogate we flawonoidy i witaminy A, E i B. Systematyczne spożywanie kakao w postaci słabo przetworzonej ma niesłychanie pozytywny wpływ na zdrowie, jak również na nasze samopoczucie. Maseczki kakaowe pomagają odzyskać skórze dziecięcą jędrność, a także utrzymują w niej wilgoć. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki wygładzone. Właściwa zawartość wody w głębszych partiach skóry ochrania ją przed wysychaniem i podrażnieniami. Są to już wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy o jakich piszemy w tym artykule.

kobieca uroda

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Każda z dawnych kultur i cywilizacji wniosły coś cennego do historii naturalnych kosmetyków. Najwięcej na tym możemy skorzystać my – mieszkańcy świata XXI wieku. Mając do swojej dyspozycji olbrzymi wybór ekologicznych produktów i zabiegów kosmetycznych, głupotą byłoby nie korzystanie z nich. Narastająca niechęć do kosmetyków syntetycznych sprawia, że coraz większa liczba kobiet i mężczyzn przekonuje się do kupna kosmetyków naturalnych, hypoalergicznych, trwałych i bardzo bezpiecznych – .