Korzystne przekształcenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy powinniśmy skorzystać z pomocy psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Odmiany dotyczą prawie wszelkiej dziedziny naszego życia zacząwszy od ekonomii, po sferę osobistą. Modyfikują się na przykład funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym rzadkim widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze czy też na sprawunkach z maluchami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi mężczyźni częstokroć wiedzą jak ważkie jest skuteczne uczestnictwo w wykształceniu własnych pociech. Jeszcze generację do tyłu nie było to tak normalne.

Czytaj dalej Korzystne przekształcenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy powinniśmy skorzystać z pomocy psychologa ?

Wzrok – jak o niego się troszczyć, by móc jak najdłużej cieszyć się świetną kondycją?

Wzrok to zdecydowanie jeden z najistotniejszych zmysłów, który ułatwia właściwie łatwe poruszanie się pośród ludzi. Nie można się z tego powodu dziwić, że zdecydowana większość osób stara się faktycznie jak najlepiej dbać o własne oczy, co dziś, dzięki dostępowi do zaawansowanych badań oraz leków, nie powinno już nastręczać tak wielkich problemów. Czytaj dalej Wzrok – jak o niego się troszczyć, by móc jak najdłużej cieszyć się świetną kondycją?

Zlokalizuj dobrego urologa w Gdańsku

Każdy z nas w konkretnym momencie życia potrzebuje skorzystać z usług lekarza. Systematycznie nawiedzamy dentystę czy ginekologa, każda rodzina ma swojego ulubionego internistę. Jednak niekiedy lekarz pierwszego kontaktu nie wystarczy, czasem musimy zgłosić się do innego specjalisty.

Czytaj dalej Zlokalizuj dobrego urologa w Gdańsku

Poszukujemy dobrego lekarza

Od zawsze wszyscy wiedzą, że najbardziej znaczącą rolę podczas kuracji posiada kompetentny medyk. Profesja doktora jest przez wielu wręcz idealizowana, niestety, rzeczywistość bywa inna. Czasami można napotkać na doktora po prostu słabego. Czasami dostanie się zdolnego doktora, który jednak nie potrafi dobrze porozumiewać się z pacjentem. Ba, trafiają się specjaliści zwyczajnie nieznoszący ludzi.

Czytaj dalej Poszukujemy dobrego lekarza

Co to znaczy „dobry logopeda”?

Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, w rzeczywistości nawet najbardziej sprawna głowa nie okaże tego, co sobie zażyczy głowa. Nie z powodu zawstydzenia, braku właściwych słów czy innych podobnych argumentów, lecz z podstawowej kwesti, z którą zmagają się tysiące osób, na różnych etapach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od właściwego logopedy.

Czytaj dalej Co to znaczy „dobry logopeda”?

Problemy z trzustką To nie przelewki! Zerknij co może Tobie grozić!

Trzustka to specyficzny narząd, bez którego nikt nie może normalnie funkcjonować. Nie da się jej przeszczepić, natomiast życie z chorą, bądź niedziałającą jest niemożliwe, dlatego też niezwykle ważne jest jej kontrola i zwracanie uwagi na swoiste symptomy.
Jeżeli ambarasem może okazać się chora trzustka objawy należy niezwłocznie przeanalizować – w Internecie albo za pomocą wizyty z doktorem pierwszego kontaktu.

Czytaj dalej Problemy z trzustką To nie przelewki! Zerknij co może Tobie grozić!