Kiedy przychodzi blokada twórcza, nie wiemy w jaką stronę pójść w dalszej kolejności. Co jest nam w takim momencie potrzebne?

Wiadomo nie od dziś, że życie daje nam różne trudności, którym musimy się postawić. Zdarzają się wielkie przeszkody, jak i takie z serii normalnych, niezbyt trudnych do opanowania. Niemniej, zawsze jest coś, z czym powinniśmy sobie bez problemu poradzić, jeśli nie będzie tak to możemy przegrać z rzeczywistością, a to oznacza brak możliwości zrealizowania wszystkich swoich planów. Nie brak ludzi, którzy świetnie sobie dają radę, ale no właśnie nadchodzi taki moment, że nie mają pojęcia jak ruszyć dalej.

W takiej sytuacji dobrze skorzystać z rady kogoś, kto dał sobie już radę z różnymi trudnościami. Może być to starszy brat czy siostra, a również rodzice. Taką osobą może być znajomy, a jeszcze lepiej kiedy jest to przyjaciel.

Korci Cię, by zostawić drobną opinię pod przeczytanym tekstem? Pamiętaj, że każdy komentarz z strony (http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/medycyna-pracy/) będzie przez nas przejrzany z chęcią.

Czasami brakuje nam takiej osoby w pobliżu, więc poszukujemy wtedy przewodnika – świadomie lub nie, który wskaże nam drogę. Posiadanie przewodnika jest niezbędne wręcz w rozwoju zawodowym.

szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze mieć kogoś, kto odznacza się doświadczeniem, który może być naszym wzorem. Rady takiego kogoś mogą posunąć naszą karierę do przodu, nadać jej nowe tempo. Często, żeby usłyszeć takie wskazówki zapisujemy się chociażby na szkolenie. Chcąc być dobrym trenerem biznesu, potrzebujemy dobrego coachingu, warto też skontrolować swój biofeedback, gdyż właśnie tak możemy się czegoś nowego dowiedzieć o sobie. Takie sytuacje uczą nas więcej niż różne doświadczenia życiowe, a kontakt z właściwymi ludźmi otwiera w naszym życiu optymalną drogę do osiągnięcia tego, czego naprawdę pragniemy. Powinniśmy za każdym razem starać się polepszać naszą wiedzę o świecie i o branży, w której pracujemy.

Czasami nie jest to zbyt proste, są utrudnienia, lecz z odrobiną, chęci i zaangażowania można to osiągnąć. Nie od dziś wiadomo, ze sukces nie przyjdzie sam, ani nie spadnie z nieba, bo trzeba na niego pracować, a szczęście można i mieć, ale z pewnością trzeba mu dopomóc. Weź sobie do serca, ale działaj z głową i pamiętaj, żeby iść do przodu nawet , gdy wszyscy próbują Cię zawrócić. Nawet, jeśli tracisz energię, a Twoje wysiłki idą na marne nie możesz się załamywać, to w Twojej gestii jest naprawa Twojego losu.

Zobacz również – coaching Warszawa.