Badanie wzroku

Kiedy borykasz się z zezem, masz szansę udać się na zabieg i pozbyć się nieprawidłowości

Zez bywa bardzo nieprzyjemną oraz problematyczną dolegliwością. Polega ona na nierównomiernym ułożeniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieestetycznym wyglądem, lecz też wieloma znaczącymi zaburzeniami widzenia. W związku z poważnym przebiegiem choroby zezowej większości pacjentów zaleca się operację zeza.

Korekta zeza możliwa w dowolnym wieku

Przyjęło się sądzić, że operacji zeza poddają się tylko młode osoby oraz dzieci, jednakże nie okazuje się to prawdą. Operacja zeza jest przeprowadzana na pacjentach w każdym wieku i mogą się jej poddawać również osoby dorosłe, jakie przez dłuższy czas zmagały się z dolegliwością zeza. Należy wspomnieć, że współczesna medycyna wyraźnie się rozwinęła i ulepszyła, co pozwala wykorzystywać nowoczesne narzędzia w leczeniu i operowaniu zeza. Naturalnie ewentualność wykonania operacji zeza jest uzależniona od stanu zdrowia potencjalnego pacjenta oraz licznych czynników. Trzeba pamiętać, że operacja zeza przeprowadzona u dorosłej osoby, potrafi skutkować podwójnym widzeniem.

Jak przeprowadzana jest operacja zeza?

Operacja zeza okazuje się naprawdę poważnym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Tok oraz czas operacji w ogromnej mierze uzależniony jest od poziomu zaburzeń, lecz w licznych przypadkach trwa do godziny czasu. Operacje zeza – – są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W wypadku, jeśli stwierdza się u siebie taką konieczność albo zauważa niepokojące symptomy u swego dziecka, warto zgłosić się do strabologa, czyli specjalisty od przypadków zeza. Lekarz przeprowadza niezbędne badania oraz podejmuje decyzje o konieczności ewentualnej operacji.

Badania wzroku u okulisty
Autor: iStock
Źródło: iStock
Nie warto zmagać się z zaburzeniami

Kilkadziesiąt lat temu schorzenie zeza traktowano mało poważnie i uważało się za mankament urody.

Czy spodobał Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to zobacz poza tym szczegóły w serwisie dobry psychoterapeuta katowice, ponieważ one również mogą być dla Ciebie niezwykle interesujące.

Na szczęście obecnie to się znacząco zmieniło i choroba zezowa bywa z sukcesem leczona. Stwierdzono, że wiąże się ona z trudnymi schorzeniami oraz licznymi niedogodnościami łączącymi się z widzeniem i operacja zeza pomaga podnieść wygodę życia, jak także pozbyć się kompleksów związanych z mankamentem. W sytuacji, jeśli zmaga się z zezem lub stwierdza taką nieprawidłowość u dziecka, należy jak najszybciej znaleźć odpowiednią klinikę oraz porozumieć się ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości, jak też zadysponuje najlepsze leczenie.