Jeśli mamy do wyboru bardziej nową, bezpieczniejszą technologię, to nie zastanawiajmy się ani chwili dłużej. To zapewnienie bezpieczeństwa

Koncentrator tlenu to urządzenie stosowane w medycynie. Oferować ma pacjentowi stałych dostaw powietrza z większą ilością tlenu. Są tańszą i bardziej bezpieczną alternatywą dla zwykłych butli ze sprężonym powietrzem. Które w sytuacji wycieku mogą być odpowiedzialne za pożar. Tego typu koncentratory jesteśmy w stanie też wykorzystać jako stałe źródło tlenu w standardach przemysłowych.

aparat tlenowy

Autor: South Yorkshire Fire & Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z koncentratorów musi gwarantować możliwość zapewnienia stałych i bezproblemowych dostaw tlenu w trybie pracy stałej. Mało skomplikowane modele posiadają w środku dwa cylindry, jakie posiadają w sobie zeolit. Jest od zdolny do absorbowania azotu z powietrza. Za każdym razem jeden z cylindrów napełnia się powietrzem do ciśnienia o wartości sto trzydzieści osiem kPa, by to właśnie zeolit był w stanie pochłonąć azot zawarty w powietrzu. Następny cylinder podczas tego okresu jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego. wpływa to na oddanie pochłoniętego azotu. Cykle tego typu zachodzą stale, trwają przeważnie 20 sekund.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej psycholog kliniczny wrocław danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Zjawisko ten fachowo nazywa się Pressure Swing Adsorption. Tradycyjne koncentratory oferują ciągłe dostawy powietrza, w jakich stężenie tlenu wynosi od 50 do 90 procent w ilości około pięciu litrów na minutę – więcej. Obecnie możemy dostać modele, które zapewniają do 10 litrów powietrza bogatego w tlen. To modele tylko niewiele większe od modeli „pięciolitrowych”. Korzystnie wiedzieć, iż koncentratory tlenu są bardziej bezpieczne niż butle z tlenem . Ponieważ w sytuacji awarii nie zwielokrotniają łącznej ilości tlenu w pomieszczeniu, co znaczy, że nie zwiększa się groźba palność przedmiotów łatwopalnych. Nie istnieje również ryzyko eksplozji. Są bezproblemowe w obsłudze, nie potrzeba do ich obsługi branżowej wiedzy, aby je dobrze użytkować – serwis i naprawa koncentratorów tlenu.

Niekiedy stosują je pacjenci z problemami z oddychaniem w czasie snu. Mogą je stosować we własnym domu. Faktycznie jeśli mamy do wyboru nowszy model, bardziej niezawodny i lepiej działający, nie wahajmy się, dokonajmy optymalnego wyboru. Jak dostać taki sprzęt? Najkorzystniej w sieci, wpisując frazy w stylu koncentrator tlenu wypożyczalnia lub aparaty tlenowe. Można również zajrzeć na to źródło. Można się spodziewać wielu ciekawych wyników wyszukiwania, więc nie będzie trudności ze znalezieniem najlepszej oferty.