Jaką wodę muszą pić osoby cierpiące na nadkwasotę?

Bez wody albo innych napojów nie moglibyśmy przyswajać żywności. To oznacza, że komórki naszego organizmu nie byłyby w prawidłowy sposób odżywione. Niezwykle prędko zatrulibyśmy się także toksynami, gdyż nerki nie oczyszczałyby organizmu, a mózg składający się w 80% z wody nie mógłby dobrze pracować.
Niezwykle małą wagę przywiązujemy do węglowodanów, które znajdują się w wodzie mineralnej.

Mają bardzo duże znaczenie dla ludzkiego organizmu i dają niezwykle szybko odczuwalne efekty. Węglowodany aktualizują kwasy żołądkowe i korzystne są dla tych osób, które cierpią na nadkwasotę. Węglowodany przynoszą ulgę w takich przypadłościach.

Nie wahaj się – dużo wiadomości czytaj pod adresem (https://filtrynakran.pl/pl/c/Karafka-filtrujaca/36), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania – szybko na nie odpiszemy.

Woda, która ma wysoki poziom węglowodanów, korzystnie wpływa w początkowych stadiach cukrzycy. Węglowodany także przyczyniają się do obniżenia ilości glukozy w moczu i we krwi, a również zmniejszają wydzielanie acetonu i dodatnio wpływają na funkcjonowanie insuliny. Węglowodany również regulują pH krwi. Są osoby, które unikać powinny wód, które zawierają spore ilości węglowodanów. Tego typu wód muszą się wystrzegać osoby uskarżające się na nadkwasotę.

aminokwasy

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostałymi składnikami, które zawarte są w wodzie to mikroskładniki dla przykładu fluor, jod oraz żelazo. Nie ma już praktycznie wody o znaczącej ilości fluoru. Bardzo znaczącą granicę, która znaczy pierwszą fazę oddziaływania fizjologicznego jodu, która równa się 0,5 mg/l, przekracza w niewielkim stopniu jedynie parę mineralnych wód. Na obszarach, na jakich poziom jodu w wodzie jest niezwykle nieduży, jest notowanych najwięcej schorzeń tarczycy. Cennym źródłem jodu mogłyby być wody mineralne, w jakich zawartość jodu równa się od 0,5 do 10mg g/l. Bardzo olbrzymie znaczenie dla naszego organizmu ma zawarty w wodzie mineralnej dwuwartościowy jon żelaza. Jest to najbardziej przyswajalna forma żelaza. Tego typu wody dodatnio wpływają przy niedokrwistości.

Przyspieszają ponadto przemianę materii. Do wody, którą pijemy dodawać musimy liście mięty czy plasterki owoców. Musimy to robić nie tylko, aby polepszyć jej smak, ale wzbogacamy wówczas wodę w witaminy oraz minerały.