chirurg

Zapobieganie miażdżycy

Miażdżyca to podstępna choroba. Zwykle rozpoczyna się niewinnie: szybciej się męczymy, częstokroć bolą nas nogi, zaczynają się problemy z koncentracją. Nieleczona miażdżyca może się skończyć udarem mózgu, zawałem serca czy amputacją dolnych kończyn.

Dlatego bardzo ważka jest profilaktyka miażdżycy i monitorowanie poziomu cholesterolu. Co można samemu uczynić dla poprawy swego zdrowia? Przede wszystkim zadbajmy o zróżnicowanie spożywanych
chirurg, zabieg
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

produktów. Spożywajmy regularnie 4-5 posiłków dziennie. Urozmaicone menu gwarantuje, że zapewniamy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Z kolei dzięki częstym posiłkom aktywujemy przemianę materii i lepiej kontrolujemy ilość spożywanego pokarmu.

Odwiedź autorskie www. Tu mamy wyłącznie najlepsze rzeczy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to z przyjemnością służymy pomocą.

Podstawą diety muszą być mało przetwarzane artykuły zbożowe, a więc płatki owsiane bez cukru, grube kasze: jaglana, jęczmienna, gryczana, naturalny ryż, razowe pieczywo. Produkty te są źródłem węglowodanów złożonych, spożywanie ich zapobiegnie wahaniom cukru w krwi. Spożywajmy jarzyny strączkowe jak też owoce dostatnie w pektyny. Najlepiej owoce i warzywa jeść w formie surowej. Szczególnie wartościowe są jarzyny strączkowe i korzeniowe a także owoce dostatnie w pektyny, przykładowo owoce jagodowe, cytrusy, jabłka, zapewniające błonnik rozpuszczalny w wodzie, który posiada własności obniżające stężenie cholesterolu . Unikajmy cukru i słodyczy . Strońmy od tłuszczów zwierzęcych. Spożywajmy ryby przynajmniej 2-3 razy na tydzień. Ograniczmy konsumowanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Preferować należy olej rzepakowy, oliwę z oliwek oraz nasiona typu nasion z ze słonecznika i pestek dyni a także orzechy. To właśnie nadmiar „złego” cholesterolu jest winien zwężeń tętnic. Leczeniem powikłań miażdżycy zajmuje się wielu medyków specjalistów, m.in. chirurg naczyniowy. Zazwyczaj operacja naczyniowa polega na udrożnieniu bądź ominięciu niedrożnego kawałka tętnicy. Operacja taka likwiduje bądź minimalizuje symptomy niedokrwienia aczkolwiek nie leczy samej miażdżycy, która jest schorzeniem przewlekłym. Jeżeli pojawi się konieczność podobnej operacji, powinno się poszukać doświadczonego specjalisty. Koniecznie musi to być chirurg naczyniowy. Poszukiwania można zacząć od przeszukania bazy lekarzy w internecie. Starczy w Google wpisać frazę: chirurg naczyniowy Warszawa (lub poszukać tutaj > opinie o chirurgach naczyniowych z Warszawy), (jeśli szukamy lekarza z Warszawy).