Jak ratować włosy zniszczone po lecie?

Okres lata to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlor w wodzie w basenie, wiatr – to wszystko źle wpływa na stan naszych włosów. Najczęściej po letnich miesiącach są suche, wypłowiałe, przypominają pogniecione siano i należy je potraktować wyjątkowo

.

Normalne szampony do włosów niekoniecznie się sprawdzą.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po letnich miesiącach nasze włosy powinniśmy intensywnie odżywiać. Zwracajmy uwagę aby myć je bardzo delikatnie. Gdy mamy problemy ze skórą głowy wybierzmy przebadany szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z chłodnej wody. bardzo ciepła ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu włosów szamponem połóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. Żeby odratować włosy po letnich miesiącach można częściej stosować maski do włosów. Wmasowujemy je na parę minut i spłukujemy chłodną wodą. Jeśli i to będzie za mało nie wahajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Pamiętajmy tylko aby kupować dobrej jakości lekkie preparaty. Nie idzie o to by przeciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i wcale im nie pomożemy.

Przestańmy używać w miarę możliwości suszarki do włosów. Jeżeli trzeba jej używać – korzystajmy z chłodnego strumienia powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładkie. Wszelkiego typu urządzenia do stylizacji na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów na lokikoki należy schować na jakiś czas do szafki. Dajmy swoim włosom trochę czasu na odżywienie.

Właściwie powinniśmy już w czasie wypoczynku myśleć o kondycji swoich włosów. Stosować maski ochronne, wkładać chusteczkę czy kapelusz chroniący przed słońcem. Ważne jest także dokładne mycie włosów delikatnym szamponem i dbanie o nie przez cały czas. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i nakładajmy ją częściej niż na co dzień.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, sprawdź dodatkowo ten link. To bez dwóch zdań ta treść (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bransoletki-srebrne_Damskie_Z-cyrkonia-485.html), na której znajdziesz podobne informacje!

Możemy także ochraniać włosy naturalnymi preparatami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego aromat jest zdecydowanie słodki, a ponadto pomoże nam chronić końce włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Nie zapominajmy tez o wpływaniu na włosy od środka. Przyjmujmy dużo wody, można też brać tabletki ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu są mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego snopu siana z głowy.