pokój-dziecka-obrazek

Jak odpowiednio zagospodarować pokój dziecięcy?

W aktualnej chwili trendy związane z urządzaniem mieszkań ulegają nieustannym zmianom. Istnieje bardzo wiele opcji, które możemy wybrać, co niejednokrotnie sprawia, iż decyzja związana np. z meblami do sypialni okazuje się naprawdę trudna. Tym bardziej wymagającym wyzwaniem może okazać się urządzenie pokoju dla dziecka. W tym przedsięwzięciu będziemy musieli spełnić kilka warunków, gdyż pomieszczenie to z jednej strony powinny być funkcjonalne, z drugiej zaś musi odpowiadać oczekiwaniom malucha, co nie zawsze idzie ze sobą w parze.

pokój-dla-dziecka-obrazek
Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, co należy rozplanować.

Zajmujący tekst? Zatem kliknij w podany link i doczytaj więcej (http://www.lemonroom.pl/fototapeta-105-urban-art.html). Z pewnością zainteresują Cię kolejne wpisy na ten temat. Będziemy wdzięczni, jeśli Ci się spodoba.

Prawdopodobnie istotną kwestią i czynnikiem, który będzie warunkować dobieranie mebli będzie kolorystyka ścian. W zależności od upodobań naszych oraz naszego dziecka możemy wybierać pośród dziesiątkami odcieni farb lub wzorów tapet. Warto jednakże poważnie przeanalizować tę decyzję, aby projektowany pokój spełniał swoją funkcję przynajmniej przez kilka lat. Bez sensu będzie bowiem wybór np. różowej tapety w księżniczki dla dwunastolatki, gdyż najdalej po roku lub dwóch uzna je ona za ‘obciach’ i będzie żądać następnego remontu. Na typowo dziecięce motywy możemy wobec tego zdecydować się w przypadku kilkuletnich maluchów, u których fascynacja zwierzętami czy postaciami z bajek będzie trwało jeszcze kilka dobrych lat. U świeżo upieczonych nastolatków trzeba natomiast patrzeć w przyszłość i wybrać bardziej neutralny, ‘doroślejszy’ wystrój wnętrza.

Kiedy już zapadnie decyzja dotycząca stylistyki, w jakiej utrzymany zostanie pokój naszego dziecka, pozostaje wybór mebli. Tym, co jest bezwzględnie konieczne, są oczywiście porządne łóżko – i wygodne biurko. Co więcej, warto pomyśleć o pojemnych półkach lub regale na przykład na książki, oraz oczywiście szafie na ubrania. Jeżeli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego – wybór jest ogromny. Wszystko zależy zasadniczo od pojemności naszego portfela oraz zachcianek naszych pociech.

Najlepiej przemyślany powinien być wybór biurka. Powinno ono być odpowiednio duże, aby dziecko mogło wygodnie przy nim pracować, odrabiać lekcje, rysować czy grać na komputerze. Jest to szczególnie ważne dla utrzymania odpowiedniej postawy ciała – z pewnością nie chcemy, aby dziecko kuliło się przy jakimś niewielkim stoliku podczas odrabiania lekcji. Inne wspomniane meble takie jak szafa czy regał to już kwestia bardzo zmienna, zależy od ilości zgromadzonych przez dziecko zabawek, książek itp. – .

Niezależnie zatem od tego, jaką stylistykę czy meble do pokoju dziecięcego wybierzemy, powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności potrzebami naszych pociech. Wybór dostępnych na rynku mebli oraz akcesoriów do pokoju dla dziecka jest ogromny, należy tylko rozważnie przemyśleć wszystkie kwestie i podjąć właściwą decyzję.