szkolenie

Jak niedrogo skompletować wyprawkę dla oseska?

Spodziewasz się dziecka, jednakże nie posiadasz dość pieniędzy, żeby zakupić wszystko, czego potrzebuje nowy człowiek? Mamy dla Ciebie garść porad, jak nie zbankrutować, szykując wyprawkę dla bobasa.

szkolenie
Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

Wózek, fotelik do samochodu, chusta albo nosidło, łóżeczko, karuzelka, pościel, ubranka niemowlęce, gryzaczki, flaszki, smoczek – spis rzeczy do wyprawki niemowlęcej zdaje się nie posiadać końca. Przechodzą przez to wszyscy rodziciele, którzy spodziewają się dziecka. Nie wszyscy mają jednakże dosyć pieniążków (czy też ochotę, by je wydać), żeby zakupić całą wyprawkę, z której osesek błyskawicznie wyrośnie. Oto nasze idee, jak nagromadzić potrzebne przedmioty dla malucha, nie niszcząc budżetu domowego! Będziesz zaskoczona, jak dużo dam z Twego otoczenia chętnie pozbędzie się cenności po swoich dzieciach.

Jeśli pragniesz sprawdzić inny tego typu punkt widzenia na rozważaną w tym artykule sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu (https://lonsdale-benlee.pl/odziez-damska/bluzy), które poszerzy Twoją wiedzę.

Zrób wywiad pośród przyjaciółek albo pań ze swojej rodziny po czym spytaj, czy mogą coś Ci pożyczyć czy też oddać. Ogromna szansa, że w ten sposób dostaniesz minimum część potrzebnych przedmiotów, np. wózeczek, ubranka a także zabawki. Jeżeli nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, skreśl post na społecznościowym portalu bądź poślij zbiorczego maila do znajomych pań z prośbą o pomoc.

ubranka niemowlęce
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pożyczasz ubranka niemowlęce a także lękasz się, iż za parę miesięcy nie będziesz pamiętać, które powinnaś oddać, zrób na metkach kropeczki niezmywalnym pisakiem. Możesz także rozłożyć je na posadzce w kompletach po kilka sztuk i zrobić im zdjęcia.

Ubrania dla niemowląt mogą być tak śliczne, że widząc wystawę pełną malutkich bucików, rozkosznych przytulanek, wiklinowych kolebek, ma się chęć wykupić cały market. Z drugiej strony, warto sobie postawić pytanie ile czasu owe bajeczne obiekty nam posłużą jak też czy warto inwestować w przedmioty, z jakimi już za parę miesięcy nie będzie wiadomo co zrobić.