dentysta

Jak możemy przeciwdziałać zapaleniu dziąseł a także parodontozie?

Aby długo cieszyć się pięknym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy je myć po każdym posiłku. Według powszechnej opinii jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń jest próchnica. Jednak okazało się, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Jakie są jej najczęstsze objawy? Jak jej zapobiegać? W jaki sposób ją wyleczyć?

Parodontoza – symptomy – czyli zapalenie dziąseł
Sposób na białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Choroba ta pojawia się w miejscu przyzębia, czyli tkanek, które odpowiadają za osadzenie każdego zęba. Aż trudno dać wiarę, że dotyczy ona nawet 90% naszego społeczeństwa, a jej objawy staja się silniejsze po 35 roku życia. Zlekceważenie objawów tej choroby może doprowadzić do sporego uszkodzenia albo utraty zębów. Owa choroba może zacząć się od małej infekcjize stanem zapalnym. Jest to oznaka długotrwałej bytności bakteriiktóre regularnie odkładają się na dziąsłach i zębach – znanych jako „płytka nazębna”. Płytka gromadzi się, gdyż zęby myte są niedbale i nie po każdym posiłku. Wówczas łatwiej powstaje kamień nazębny, który podrażnia dziąsła i powoduje zapalenie dziąseł. Obrzmienie dziąseł odpycha je od korzeni zębów. Jednak zanim nastąpi uszkodzenie zęba można temu zapobiec.

Sposoby na zapalenie dziąsełJednak nim przyjdzie najgorsze można jeszcze temu zaradzić. Należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie leczyć ubytki u dentysty. Gdy podczas mycia zębów zdarza się krwawienie, wrażliwość na zimne i ciepłe temperatury posiłków, suchość w ustach, niesmak i nieprzyjemny zapach, należy natychmiast umówić się na wizytę. Popularne sposoby na zapalenie dziąseł (poczytaj na to np. masaż który poprawia ukrwienie i przyśpiesza regenerację. Dobrze jest je wykonywać codziennie czekając na termin leczenia.

By zuniknąć zapalenia dziąseł i rozwojowi parodontozy trzeba właściwie dbać o czystość zębów i jamy ustnej.

Na tej stronie opublikowano atrakcyjne wątki, jednak sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki, gdyż one również zapewne Cię zaintrygują.

Ponadto regularnie usuwać płytkę nazębną, dokładnie czyścić zęby szczelinę pomiędzy nimi jak również ograniczyć używki takie jak: herbata, kawa czy palenie tytoniu. Palacze mają gorzej ukrwione dziąsła, przez co częściej dotykają ich infekcje jamy ustnej.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie (http://jednosc.pl/pagesView,4,contact,EN), która tyczy się tej samej problematyki.