Mięśnie, forma

Jak leczyć kontuzje i urazy jakie powstały w czasie uprawiania sportów, metody i sposoby na ich zapobieganie.

Sport to samo zdrowie – to hasło wszyscy słyszeli mógł usłyszeć dziesiątki jeśli nie setki razy. Rzeczywiście sportowa aktywność pełni istotną rolę dla utrzymania odpowiedniej formy, kondycji i zdrowia.

Niechciane kontuzje sportowe
Jednak zabierając się za uprawianie jakiegoś sportu trzeba mieć świadomość tego, że przeważnie będzie się to wiązać z ryzykiem wystąpienia jakiegoś urazu czy kontuzji. Z tego też powodu zawsze, kiedy ktoś się weźmie za uprawianie jakiegoś sportu, pamiętać powinien o kilku istotnych sprawach, które sporo mogą ograniczyć możliwość wystąpienia kontuzji. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią rozgrzewkę i rozciąganie, dobrze rozgrzane mięśnie i ścięgna będą znacznie odporniejsze na urazy.

Nie zapominaj – ciągle bądź na bieżąco (https://www.dominikkania.pl/). Wobec tego namawiamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego tekstu, który jest pod wskazany linkiem. Nie zawiedziesz się!

Oprócz tego powinno się pamiętać o założeniu odpowiedniego ubioru – częste kontuzje sportowe pojawiły się dlategowzięły się właśnie z tego, że ktoś włożył na nogi niewłaściwe obuwie albo – zobacz – zapomniał o ochraniaczach albo kasku. Istotne jest również to, aby ćwiczyć z umiarem i rozsądkiem, nie należy za bardzo się forsować, a stopniowo poprawiać poziom wytrenowania.

Wiele osób uważa bieganie za bardzo bezpieczny sport, a tymczasem rodzi on wiele kontuzji. W czasie biegania mocno obciąża się mięśnie i stawy. Jeśli zaniedba się rozgrzewkę albo za mocno zacznie się trenować, to skutkiem tego może być jakiś mniej lub bardziej groźny uraz.

Medycyna sportowa – Wrocław
Często występujące kontuzje biegaczy, to nadwyrężenia mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięcia stawów i uszkodzenia więzadeł.
Autor: KEEN

Pierwsze wymienione wynikają z reguły ze zbyt forsownego trenowania, reszta z nieodpowiedniej techniki, źle dobranych butów czy też zbyt słabych mięśni. Dużą część kontuzji można skutecznie wyleczyć, choć czasami może to wymagać jakiegoś czasu na powrót do normalnej formy, jednak niektóre wymagać będą bardziej zaawansowanych metod leczenia. Przeprowadzaniem takich operacji i późniejszą rehabilitacją po nich zajmuje się na przykład medycyna sportowa wrocław, doświadczeni specjaliści na pewno dadzą sobie radę z najtrudniejszymi przypadkami.
Dodatkowe informacje Sprawdź Orthos