fototerapia

Jak leczyć depresję sezonową?

Niepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Z całą pewnością snujesz rozważania, czy dotknęła Cię depresja. Zrób w związku z tym krok we właściwą stronę i zobacz w czym rzecz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w internecie. Wypełnienie testu pochłania jedynie kilka chwil, po których stwierdzisz czy w rzeczy samej chorujesz na depresję, a jeśli nawet, to na jakim etapie choroby się znajdujesz.

fototerapia
Jeśli Twoje zaburzenia pojawiły się w okresie jesienno-zimowym może to być depresja sezonowa. Jej symptomy przejawiają się codziennie lub prawie codziennie i ”towarzyszą” przez okres co najmniej dwóch tygodni. Ustępują wiosną lub latem.

Pomimo, że dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, że znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. Terapia polega na leczniczym działaniu światła (dowiedz się więcej o terapii światłem).

Metoda ta jest dość skuteczna (w 60-80%), a jej działania, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, można zauważyć już po kilku dniach od jej użycia.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się, które strony są zachwalane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://www.swiatleku.pl/category/rekawice-medyczne-lateksowe) na tego typu temat. Może Cię ono bardzo zaabsorbować.

Co więcej, fototerapia jest bezbolesna, objawy niepożądane (np.: zaczerwienienie oczu lub bóle głowy) zdarzają się bardzo rzadko i może być stosowana także w domu pod kontrolą lekarską.

fototerapia

Błędnie sądzi się, iż w leczeniu depresji sezonowej wskazana jest wizyta w solarium. To kłamstwo, albowiem lampy w solariach nie posiadają działania antydepresyjnego.

Lampa do fototerapii została zaprojektowana w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, jednak lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest sporo dłuższa.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz tekst na portalu (https://krevetki.pl/).

Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a także łagodzenie dolegliwości związanych z przekwitaniem. Zatem, dajmy się skusić na domowe słońce w środku zimy (zobacz stronę).