butelki whisky

Jak efektywnie pomóc alkoholikowi?

Psycholodzy zgodnie uważają, że jedną z istotnych zasad, od której realizacji należy zacząć jest reguła nie zezwalania na sytuacje, które będą pretekstem do wypicia alkoholu.Jest to tworzenie swoistej bariery dla uzależnionego.

butelka z alkoholem
Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Celem wsparcia osoby uzależnionej od alkoholu (alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/alkohol/) jest oczywiście nakłonienie do samodzielnej decyzji o zrezygnowania ze spożywania alkoholu. Jest to trudne zadanie, dlatego, że osoba uzależniona nie zawsze zdaje sobie sprawę z wagi kłopotu.Nie zawsze ośrodek leczenia uzależnień jest od razu odpowiednim wyjściem z sytuacji- . Leczenie z uzależnienia od alkoholu powinno się odbywać fazami. Ponieważ bez specjalistycznej wiedzy na temat tego kłopotu można często jedynie zaszkodzić, a nie pomóc.

Jednym z najistotniejszych działań jest oczywiście detoks alkoholowy, ale początkowej fazie problemu należy namówić osobę uzależnioną do spotkań grupy AA. Bardzo istotne jest to, by chory jak i cała jego familia i znajomi zdali sobie sprawę, że uzależnienie od alkoholu (sprawdź również odtrucie alkoholowe Katowice) to dolegliwość, która wymaga natychmiastowego leczenia, a jednym wyjściem jest państwowy czy prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Bez względu na to czy będzie chodziło o detoks czy o klasyczną terapię u specjalisty istotne jest, by nie działać nieopatrznie i pod wpływem zbytecznych emocji- . Alkoholizm to poważna choroba, która wymaga właściwego podejścia nie tylko alkoholika, ale przede wszystkim jego rodziny, która powinna być wsparciem