SPA

In vitro – znacznej części par jedyna szansa na spełnienie pragnień o potomku

Lekarze ostrzegają: regularnie rośnie ilość osób walczących z problemem niepłodności.

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Aktualnie już dwadzieścia procent par w Polsce ma kłopoty z zajściem w ciążę – in vitro Śląsk.
SPA
Autor: Ritesh Man Tamrakar
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Stres, intensywny sty życia, niewłaściwa dieta, zaburzenia hormonalne, zanieczyszczenie środowiska, otyłość, przebyte zakażenia – wyliczać można bez ustanku. Niejednokrotnie jedynym sposobem na zrealizowanie pragnienia o potomku jest zapłodnienie in vitro śląsk może pochwalić się bogatą „siecią” klinik medycznych przeprowadzających przywołany „zabieg”. Nasuwa się pytanie: na czym on polega? Najprościej mówiąc to połączenie męskiej i żeńskiej komórki rozrodczej, które następuje poza organizmem pacjentki. Endometrioza, niedrożność jajowodów oraz niepłodność idiopatyczna to prawdopodobnie, jedne z najczęstszych wskazań do przeprowadzenia in vitro. Jeżeli zapłodnienie zakończy się powodzeniem i rzeczywiście dojdzie do poczęcia, w trakcie ciąży, dobrze jest zdecydować się na badania prenatalne. Tego typu diagnostyka odgrywa bowiem nader istotną rolę – badania prenatalne.

Wczesne wykrycie nieprawidłowości w anatomicznej budowie płodu znacząco zwiększa szanse na szczęśliwe rozwiązanie. Pozwala uratować zdrowie, a nierzadko również życie maleństwa. Trzeba, podkreślić, że badania prenatalne w większości przypadków nie powodują komplikacji.